Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáci začali výuku návratem k říkankám

  • Čeladná,

Slavnostní den nástupu do školy si v Čeladné užilo 23 prvňáků. Významný okamžik svého života prožili společně s rodiči na setkání se zástupci školy a obce. Druhý den už usedli do lavic své domovské třídy.

Jaroslava Traganová, učitelka 1. třídy ZŠ Čeladná: “Navazujeme na mateřskou školu, posilujeme jemnou motoriku.

žáci první třídy:

“Těšil jsem se.”

“Hlavně se těším na matematiku.”

“První den tu bylo docela dobře.”

Podle zkušeností paní učitelky, která bude mít tyto děti až do 3. třídy, je pro prvňáky důležitá zejména dobrá motivace a trpělivost. Před tím, než začnou číst, mění se částečně i v logopedku a učí děti správně vyslovovat.

Jaroslava Traganová, učitelka 1. třídy ZŠ Čeladná: “V dnešní době se strašně rychle mluví a proto se vracím ke starým říkankám, říkadlům, kde ta artikulace je nádherná, je přirozená.”

Základy čtení zde učí metodou Sfumato zaměřenou na splývavé čtení. V matematice paní učitelka doporučuje rodičům hrát s dětmi hry, které podporují matematické představy, tedy Člověče nezlob se nebo Domino.

Celkem do lavic čeladenské základní školy usedlo v září 226 žáků. Výuka zde začala s optimismem, že ji nebude nutné vést na dálku,

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Věříme, že ta situace nebude tak nepříjemná a vážná, jako v tom druhém pololetí minulého školního roku. Věříme, že bude vše dobré.”

Během prázdnin proběhly ve škole jen nutné údržbové práce a úprava několika učeben, například pro hudební výchovu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStřední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 800 do 16 200 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry