Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z dětského domova v Čeladné dostaly od sportovců darem počítače pro online výuku

  • Čeladná,

15 kompletních počítačů přivezli darem házenkáři a volejbalistky z Frýdku-Místku do dětského domova v Čeladné. Rozhodli se tak v této nelehké době pomoct těm, kteří to nejvíce potřebují. Kromě toho mezi sebou kluby spustily i sbírku, díky které chtějí dětem přispět na vánoční dárky.

Úplně nové počítačové sestavy pro děti z dětského domova v Čeladné dokázali v této nelehké době sehnat házenkáři SKP Frýdek-Místek. Svůj cíl pomoci probrali i s volejbalistkami, které neváhaly a rády se připojily.

Veronika Šnellyová, volejbalistka TJ Sokol Frýdek-Místek: "Myslím si, že to je velmi dobrá věc, protože v dnešní době, která je, pomůže cokoliv."
Tomáš Sklenák, házenkář SKP Frýdek-Místek: "Sám vím, že vlastně moje děti taky se učí doma distanční výuku a myslím, že jim to strašně moc pomůže do budoucna."

Vedoucí družstva házenkářů požádal o pomoc svého zaměstnavatele, který neváhal a během krátké chvíle počítače zajistil, společně pak nakoupili ještě příslušenství v podobě monitorů, klávesnic, myší a kamer.

Zdeněk Verlík, vedoucí družstva házenkářů SKP Frýdek-Místek: "Udělali jsme tady tuhle akci společně, s tím, že oni nám pomůžou počítačově, my vybereme nějaký finanční příspěvek."

Dětský domov, který vybrali byl za tento dar nesmírně vděčný. Nebyl ale jediný obdarovaný.

Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné: "Máme tady 48 dětí z toho 20 středoškoláků a spoustu malých dětí na prvním a druhém stupni, tak tu PC techniku velmi potřebujeme."
Tomáš Polach, jednatel sponzorské firmy: "Dovezli jsme dneska tady 15 kusů, něco jsme ještě nechali v Místku v Žirafě a zbylo nám tam ještě 5 počítačů, které bysme chtěli, já zavolám ještě paní ředitelce do Ondrášku, jestli nebude chtít pro děti."

Házenkáři společně s volejbalistkami ještě mezi sebou uspořádali finanční sbírku, ve které už je přes 12 tisíc korun. Celkový výtěžek by pak chtěli dětem darovat na vánoční dárky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků