Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z dětského domova v Čeladné dostaly od sportovců darem počítače pro online výuku

  • Čeladná,

15 kompletních počítačů přivezli darem házenkáři a volejbalistky z Frýdku-Místku do dětského domova v Čeladné. Rozhodli se tak v této nelehké době pomoct těm, kteří to nejvíce potřebují. Kromě toho mezi sebou kluby spustily i sbírku, díky které chtějí dětem přispět na vánoční dárky.

Úplně nové počítačové sestavy pro děti z dětského domova v Čeladné dokázali v této nelehké době sehnat házenkáři SKP Frýdek-Místek. Svůj cíl pomoci probrali i s volejbalistkami, které neváhaly a rády se připojily.

Veronika Šnellyová, volejbalistka TJ Sokol Frýdek-Místek: "Myslím si, že to je velmi dobrá věc, protože v dnešní době, která je, pomůže cokoliv."
Tomáš Sklenák, házenkář SKP Frýdek-Místek: "Sám vím, že vlastně moje děti taky se učí doma distanční výuku a myslím, že jim to strašně moc pomůže do budoucna."

Vedoucí družstva házenkářů požádal o pomoc svého zaměstnavatele, který neváhal a během krátké chvíle počítače zajistil, společně pak nakoupili ještě příslušenství v podobě monitorů, klávesnic, myší a kamer.

Zdeněk Verlík, vedoucí družstva házenkářů SKP Frýdek-Místek: "Udělali jsme tady tuhle akci společně, s tím, že oni nám pomůžou počítačově, my vybereme nějaký finanční příspěvek."

Dětský domov, který vybrali byl za tento dar nesmírně vděčný. Nebyl ale jediný obdarovaný.

Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné: "Máme tady 48 dětí z toho 20 středoškoláků a spoustu malých dětí na prvním a druhém stupni, tak tu PC techniku velmi potřebujeme."
Tomáš Polach, jednatel sponzorské firmy: "Dovezli jsme dneska tady 15 kusů, něco jsme ještě nechali v Místku v Žirafě a zbylo nám tam ještě 5 počítačů, které bysme chtěli, já zavolám ještě paní ředitelce do Ondrášku, jestli nebude chtít pro děti."

Házenkáři společně s volejbalistkami ještě mezi sebou uspořádali finanční sbírku, ve které už je přes 12 tisíc korun. Celkový výtěžek by pak chtěli dětem darovat na vánoční dárky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 200 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail