Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M byl zahájen Mezinárodní folklorní festival

Ve Frýdku-Místku byl ve středu oficiálně zahájen letošní 22. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Lidé se mohou až do neděle těšit na vystoupení celé řady tuzemských i zahraničních souborů, které předvedou hudbu, zpěv i tanec.

Na půdě Základní umělecké školy byl ve středu oficiálně zahájen 22. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Slavnostní akt se tradičně konal za účastí pořadatelů, zástupců města a představitelů jednotlivých souborů.

Radka Kulichová, statutární zástupce souboru Ostravička: “Právě byl slavnostně zahájen 22. ročník Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF/IOV ve Frýdku-Místku. Zkratky, které jsem jmenovala, jsou mezinárodní folklorní organizace, které garantují, že festivaly, které jsou mezi jejich festival zařazeny, splňují záruku kvality.”

Letošní ročník festivalu opět nabídne nejen frýdeckomísteckým občanům, ale i návštěvníkům města, pestrý a bohatý program plný písní, tanců a hudby v podání folklorních souborů z České republiky, ale především ze zahraničí.

Zuzana Mojžíšková, ředitelka Mezinárodního folklorního festivalu: “Soubory, které přijaly naši pozvánku a které se dostavily na náš festival, jsou soubory Jurošík a Očovan ze Slovenska, Soubor písní a tanců Poznaň z Polska, Chavdar z Bulharska, soubor Hacettepe z Ankary z Turecka a soubor z Gruzie.”

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Rok se s rokem sešel a opět začíná Mezinárodní folklorní festival. Podle souborů, které tady dorazily, to vypadá, že bude velmi bohatý. Já bych chtěl pozvat všechny dneska na zámek, kde začíná Koncert muzik, a pak na pátek a sobotu, kdy bude roztančené náměstí. Určitě to bude stát za to.”

Koncert muzik na nádvoří frýdeckého zámku proběhne už dnes od 19:30 hodin. Slavnostní zahájení festivalu s veřejností proběhne v pátek 17. června v 17:30 na náměstí Svobody v Místku v podání Dětského folklorního souboru Ostravička programem věnovaným zakladatelům festivalu. Sobotní celodenní festivalové veselí na náměstí už tradičně zpestří jedinečný festivalový průvod. Vyvrcholení celého festivalu proběhne v neděli velkolepým galakoncertem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy