Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O MHD zdarma stojí další dvě obce na Frýdlantsku

Metylovice a Lhotka, dvě obce na Frýdlantsku, by se rády zapojily do sítě linek frýdeckomístecké MHD zdarma. V současné době zajíždějí autobusy v rámci tohoto projektu do 19 obcí. Zda se MHD zdarma opět rozšíří, rozhodne Kraj.

Do frýdeckomísteckého projektu MHD zdarma je v současnosti zapojeno vedle samotného města 19 přilehlých obcí. Naposledy se k němu připojily obce Nošovice a Dobrá. O začlenění do systému bezplatných autobusových linek nyní společně usilují také dvě obce na Frýdlantsku, Metylovice a Lhotka.

Zdeněk Kubala (NEZ), starosta obce Lhotka: “Naše obec je malá. Nemáme vlastní školu ani zdravotnické zařízení. Proto si myslím, že bychom mohli občanům usnadnit dopravu. Ulehčilo by se rodičům, kterým jejich děti chodí do škol v okolních obcích, i seniorům, kteří navštěvují zdravotnická střediska.”

Záměr zajíždění linek bezplatné MHD do Metylovic a Lhotky schválili frýdeckomístečtí radní už v polovině května.

Karel Deutscher (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “Docela by to dávalo smysl. Naše autobusy jezdí do těsné blízkosti těchto obcí, nebo jimi dokonce i projíždějí.”

To, zda bude síť linek v rámci MHD zdarma rozšířena i na Frýdlantsko, musí nyní rozhodnout Krajský úřad.

Daniel Havlík (ČSSD), náměstek hejtmana MS kraje: “Podnět přišel začátkem tohoto týdne. Samozřejmě si teď velice podrobně prostudujeme záležitosti, které se toho týkají, tzn. jaký by to mělo dopad do rozpočtu kraje, aby nedošlo ke ztrátám, a udeme to prověřovat i z hlediska udržitelnosti v systému ODIS.”

V České republice ojedinělý projekt MHD zdarma zahájil provoz v roce 2011 a podle původních plánů má fungovat do doby, než bude postaven obchvat Frýdku-Místku.
DOSON AZS s.r.o. - pracoviště Paskov - Celnice, kontaktní osoba pan Bc. Marián Kálna
Paskov
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků