Město má za sebou Mezinárodní folklorní festival

Frýdek-Místek má za sebou 22. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Ten přinesl do města během několika dní hudbu, zpěv i tanec. Nezapomenutelnou atmosféru festivalu si přišly vychutnat stovky lidí.

Reklama

Hudba, tanec, zpěv, přehlídka krojů a zábava až do pozdních nočních hodin, takový byl letošní 22. ročník Mezinárodního folklorního festivalu, který během několika dní nabídl folkorní soubory z České republiky i ze zahraničí. Vedle vystoupení jednotlivých souborů patřil k největším zážitkům jako každoročně velkolepý průvod účinkujících souborů městem, který proběhl v sobotu dopoledne. Na letošním festivalu své umění představilo dohromady 17 folklorních souborů. Patřily k nim soubory jako Hacettepe z turecké Ankary, Chavdar z Bulharska, Soubor písní a tanců Poznaň z Polska nebo soubory Jurošík a Očovan ze Slovenska. Samozřejmě vystoupila také řada místních souborů, jako je například Ondrášek, cimbálová muzika Satina z Čeladné, Ostravica, Malá Ostravica a Ostravička. Každoročně se na vystoupení folklorních souborů přijdou podívat stovky návštěvníků z řad nejen frýdeckomísteckých obyvatel, ale také okolních měst a obcí.

Anketa, návštěvníci festivalu: 1. “Moc se mi to líbí. Všechny soubory, cizí i naše, jsou pěkné.” 2. “Taky se mi to líbilo. Chodíme na to každý rok. Máme z toho vždycky zážitky.” 3. “Musím chválit hlavně Ostravičku, protože tam máme vnuka i vnučku.” 4. “Je to dobré. Myslím, že Turci jsou nejlepší.” 5. “Já jsem tu každý rok. Je to úplně perfektní. Celý rok se na to těším.”


Stejně jako v minulých letech byl pro návštěvníky během festivalu přichystán i bohatý doprovodný program. Připraveny byly výtvarné dílny pro děti nebo třeba taneční workshop pro širokou veřejnost.
Kateřina Englichová a Vilém Veverka: Impressinons /koncert

21.03. 19:00 - 18.03. 16:34
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Schmitzer / koncert

23.03. 19:00 - 18.03. 16:34
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Aňa Geislerová představení Zcela jarní trojúhelník

27.03. 19:00 - 18.03. 16:34
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu