Sportovci s handicapem se utkali na olympiádě

Ve Frýdku-Místku se uskutečnil jubilejní dvacátý ročník Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením. Letos mezi sebou změřili síly sportovci jak od nás, tak také ze Slovenska a Polska.

Opět po roce se stadion Tělovýchovné jednoty Slezan stal dějištěm Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením, kterou každoročně pořádá Denní stacionář Handicap centrum Škola života. Jak se již stalo zvykem, po slavnostním nástupu všech soutěžních týmů, si sportovci poslechli hymnu olympiády. Sportovní událost, které se pravidelně účastní handicapovaní závodníci nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska, byla letos o to slavnostnější, že se jednalo v pořadí už o dvacátý ročník této akce. V rámci úvodního ceremoniálu proto proběhlo i poděkování všem, kteří se během dlouhých let podíleli na přípravách a průběhu celé olympiády, a předání pamětních medailí.

Günther Kuboň, ředitel olympiády: “Dneska se jedná o jubilejní dvacátý ročník naší sportovní olympiády, kterou pořádáme pro lidi s handicapem. My konkrétně pro lidi s mentálním postižením. Jsem velice rád, že se mi podařilo po celých dvacet let udržet partu mých kolegů, mých kamarádů, kteří mi pomáhají, protože jedinec na to nestačí. Já jim tímto chci poděkovat a popřát jim, jedeme dál!”

Poté, co si závodníci a rozhodčí vzájemně slíbili férové sportovní chování, završilo zahajovací ceremoniál slavnostní zapálení olympijského ohně. Po jeho vzplanutí se už závodníci odebrali na svá místa a sportovní klání mohlo začít. Stejně jako v předešlých letech se závodilo v několika disciplínách.

Günther Kuboň, ředitel olympiády: “Čeká je jako každoročně štafetový závod v běhu na 400 metrů, skok do dálky, hod kriketovým míčkem, dále přetahování lanem a to je tak asi všechno. V těchto disciplínách soutěží.”

Jarmila Kozlová, vedoucí Odboru soc. služeb Magistrátu města F-M: “Je to úžasné, protože dnes slavíme dvacáté výročí sportovní olympiády, která je zaměřena na lidi s handicapem, a hlavním organizátorem této akce je Denní stacionář Handicap centrum Škola života. Denní stacionář patří mezi významné poskytovatele v sociálních službách a statutární město Frýdek-Místek se snaží těmto poskytovatelům alespoň finanční podporou pomoci jednak s provozními náklady, a také s akcemi, které připravují hlavně pro lidi se zdravotním postižením nebo psychickým onemocněním. Finanční prostředky samozřejmě také pomáhají těmto lidem zkvalitnit život v našem městě.”

Na nejlepšího závodníka olympiády čekal jako každoročně putovní pohár primátora města Frýdku-Místku. Zkrátka ale nepřišli ani ostatní sportovci, pro které byly připraveny medaile a ocenění. Navíc si z letošního jubilejního ročníku všichni zúčastnění odnesli pamětní medaili.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

Zítra 8:00 - 21.09. 14:57
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

Zítra 15:00 - 21.09. 14:57
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Beskydská vodárenská s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 110 Kč do 150 Kč

Detail

Pavel Gola
Frýdek-Místek
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků