Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Sweetsen festu se vybralo přes sto tisíc korun

Historicky nejvyššího výtěžku se letos podařilo dosáhnout benefičnímu festivalu Sweetsen fest. Lidé darovali dobročinným organizacím přes sto tisíc korun.

Letošní 14. ročník jednoho z největších benefičních festivalů v kraji - multižánrový Sweetsen fest - posunul své hranice nejen, co se týká návštěvnosti a programu, ale také pokud jde o výtěžek sbírky, která během jeho konání probíhala. Úctyhodnou sumu vynesl třem dobročinným organizacím, které dobrovolné finanční příspěvky vybíraly do zapečetěných kasiček. První dva dny letos patřily Dobrovolnickému centru ADRA.

“Letošní Sweetsen fest byl pro nás zase překvapením, protože občané města a okolí podpořili částkou 45 170 korunami dobrovolnictví ve Frýdku-Místku, což je pro nás záruka toho, že spoluobčané vidí naši práci, oceňují ji a tímhle způsobem nás podpořili. Moc jim za to děkujeme a je to pro nás i zavazující v tom, že všechny ty prostředky půjdou na dobrovolnické programy u nás ve městě, zvlášť jsme rozjeli nový projekt v nemocnici, takže bychom rádi do tohoto investovali,” řekl vedoucí dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Štědří byli lidé také v pátek, kde na stadionu TJ Slezan vybírala příspěvky Charita Frýdek-Místek.

“Letos jsme vybrali 31 450 korun, což je velká částka oproti předešlým ročníkům. Je to rekordní částka, která se nám podařila vybrat, lidé byli opravdu štědří a my jsme za to rádi, že nás takto podpořili. Peníze půjdou na podporu projektů jak pro děti, tak pro duševně nemocné a také pro seniory v rámci Frýdku-Místku,” řekla PR manažerka Charity F-M Lenka Talavašková.

Téměř 38 tisíc se na Sweetsen festu podařilo vybrat i Podaným rukám.

“Tady Ája společně s dalšími canisterapeutickými pejsky si ukousla pro canisterapeutický program částku 23 739 korun. Je to na koordinaci canisterapie, v rámci veřejné sbírky vybíráme penízky na rozvoj a profesionalizaci canisterapie, tzn. na odborné přednášky, na povahové testy canisterapeutických psů, pořádáme zkoušky, takže na zkušební komisi, na přednášející a na koordinaci projektu v kraji,” popsala koordinátorka canisterapie sdružení Podané ruce Monika Olbrechtová.

“Pro osobní asistenci Podané ruce získaly 14 123 korun. Budou použity na platy osobních asistentek. Chtěla bych poděkovat dobrovolníkům, kteří nám letos poprvé pomáhali, byli to studenti Zdravotnické školy Frýdek-Místek, a také organizátorům festivalu, že jsme se mohli zúčastnit,” řekla PR sdružení Podané ruce Jana Marková.

Letošní ročník Sweetsen festu dohromady vynesl dobročinným organizacím 114 482 korun, což je nejvyšší výtěžek v historii festivalu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy