Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékaři z ČR si ve F-M vyměnili zkušenosti v endoskopii

Ve frýdeckomístecké nemocnici proběhl další ročník Beskydského endoskopického workshopu. Lékaři a sestry z ČR i ze zahraničí si během teoretické a praktické části vyměnili své zkušenosti a debatovali o nových endoskopických metodách.

Na pracovišti Beskydského gastrocentra frýdeckomístecké nemocnice se konal v pořadí již jedenáctý ročník Beskydského edoskopického workshopu. Hlavním tématem byla vyšetření žlučových cest a komplikované případy zánětů střev. Lékaři a sestry zabývající se endoskopií si během teoretické a praktické části vyměnili své zkušenosti a debatovali o nových endoskopických metodách, které v současné době zažívají dynamický rozvoj.

“V rámci akce proběhly čtyři přednášky a následně bude ošetřeno celkem osm pacientů s různými gastroenterologickými onemocněními. Budou prováděny výkony intervenční endoskopie. Lékaři, kterých máme celkem registrováno 70, se účastní buď přímo u těch výkonů, nebo to sledují prostřednictvím přenosů na obrazovkách ve vedlejší místnosti. Tato akce je důležitá, terapeutická endoskopie se vyvíjí a je třeba sdílet zkušenosti s léčbou nějakých méně frekventních, vzácnějších onemocnění, a ty zkušenosti se nejlépe předávají právě při provádění těch výkonů,” sdělil Petr Vítek, primář Beskydského gastrocentra.

Odborného workshopu se zúčastnili převážně lékaři z pracovišť z Moravskoslezského kraje, ale i z jiných částí České republiky, a dorazily také kapacity v oboru ze zahraničí.

“Pokud bych měl porovnat úroveň zdravotnictví a technické vybavení v České republice a v Německu, konkrétně na pracovišti pana primáře Vítka, tak zde jsou dostupné všechny moderní technologické postupy a metody. Nevidím nějaký významnější rozdíl. Starost o pacienty je zde na vysoké odborné úrovni,” řekl zástupce primáře v nemocnici v Berlíně Martin Kliment.

Akce se tradičně konala ve spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity a Moravskoslezským krajem.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků