Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve F-M otevřela nové odd. gynekologie

Nemocnice ve Frýdku-Místku se může pochlubit nově zrekonstruovaným gynekologickým oddělením. Pacientům nyní nabízí daleko větší komfort a práci ulehčuje také lékařům.

Po několik měsíců trvající přestavbě se dnes budoucí maminky a pacientky přicházející na gynekologicko-porodní oddělení frýdeckomístecké nemocnice mohou těšit z nově zrekonstruovaných prostor porodního, novorozeneckého a následně gynekologického oddělení včetně gynekologických ambulancí. To bylo nově otevřeno koncem srpna.

“Došlo k tomu, že se celé gynekologicko-porodní oddělení přestěhovalo na třetí patro bloku A, B, C a D, takže tvoříme jeden celek a pacientky nemusí chodit z patra do patra, aby se nechaly vyšetřit na ambulanci a následně ležet na gynekologickém oddělení,” uvedl primář gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice ve F-M Martin Němec.

Cílem rekonstrukce gynekologického oddělení bylo zvýšení komfortu pacientek, jakož i usnadnění práce lékařům a sestrám.

“Já už jsem zažila hodně, protože jsem tady 35 let. Je to mnohem modernější a máme ulehčenou práci. Výhodou je, že jsme na jednom poschodí, jindy to bývávalo rozdělené na dvě i tři patra, takže teď je to super,” pochválila staniční sestra gynekologického oddělení Martina Blechová.

Anketa, pacientka na gynekologickém oddělení: “Je to tady velmi hezké. Sestřičky, personál, úplně bezva. Je to všechno nové. Byla jsem kdysi i na starém oddělení a nedá se to vůbec srovnat. Je to úplně o něčem jiném, než to bylo.”

Gynekologicko-porodní oddělení nabízí nastávajícím maminkám a pacientkám moderní a kvalitní péči. V současné době disponuje novými gynekologickými křesly, která poskytují komfort velice nízkého nástupu, takže i starší ženy se na gynekologické křeslo snadnou dostanou. Na křeslech jsou i obrazovky, díky kterým mohou pacientky vidět nálezy přímo na gynekologickém stole. Nyní se ještě čeká na dodávku nových porodních postelí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy