Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V textilce Slezan ve F-M probíhá výstava Salon 2017

Ještě celý týden mají zájemci na to, aby navštívili nevšední výstavu Salon 2017. Probíhá v prostorách bývalé textilky Slezanu na Veselé. Více v pozvánce na závěr.

Prostory bývalé textilky Slezanu na Veselé na Těšínské ulici hostí výstavu s názvem Salon 2017. Pořadatelem akce je tradičně V-klub výtvarníků Frýdek-Místek. Setkání umělců z širšího regionu Pobeskydí, které má již mnoholetou tradici, je letos motivováno 750. výročím města Frýdku-Místku.

“Město Frýdek-Místek se od začátku podílelo na přípravách této výstavy, podpořilo tuto výstavu finanční částkou i další pomocí, například právě s hledáním tohoto místa. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na této výstavě podíleli, to znamená V-klubu výtvarníků v čele s panem Javorkem, všem vystavujícím a všem, kteří se na organizaci této výstavy podíleli. Osobně to považuji ze strany výtvarníků za dar k 750. letům od první zmínky o založení našeho města a těším se na další výstavy. Všem umělcům přeji mnoho další chuti a elánu do jejich další umělecké činnosti. Jsem rád, že tady máme takovou spoustu umělců, kteří jsou schopni vyprodukovat kvalitní díla. Určitě doporučuji tuto výstavu navštívit,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Frýdeckomístecký Salon začal už v roce 1991. Do dnešních dnů se jej zúčastnilo celkem 780 umělců. Letos na výstavě návštěvníci spatří na dvě stovky děl 71 výtvarníků.

“Jedná se o práci malířů, kreslířů, grafiků, jsou tady vystaveny samorosty, vystavují tu dřevořezbáři, fotografové, smaltéři a jsou tu i různé kombinované techniky. Je tady na co se dívat. Je to poprvé v těchto industriálních prostorách bývalé textilky a pro mnoho návštěvníků je to velice zajímavé a nápadité spojení těchto prostor s těmi výtvarnými díly, takže to kvitují s povděkem a říkají, že by to mělo být v takových prostorách častěji,” řekl člen V-klubu výtvarníků Miroslav Holinka.

Pokud jste ještě výstavu neshlédli, můžete ji navštívit do čtvrtku 9. listopadu. Otevřeno je od úterý do neděle vždy od 10 do 17 hodin. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy