Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku vynesla přes 52 tisíc korun

Město Frýdek-Místek pořádalo koncem roku tradiční veřejnou sbírku „Vánoční strom“. Výtěžek je každoročně určen na dobročinné účely. Získané finance tentokrát poslouží Integrovanému centru Žirafa.

Stejně jako v předešlých letech i loni v adventním čase pořádalo město Frýdek-Místek veřejnou sbírku Vánoční strom. Její výtěžek je vždy věnován dobročinným a neziskovým organizacím na jejich činnost nebo rozvoj.

“Závěrem minulého roku jsme tradičně pořádali sbírku Vánoční strom. Její výtěžek je každoročně určen na dobročinné účely. Občané házeli do pokladniček pod vánočním stromem nejen mince, ale i papírové bankovky. Mockrát bych jim chtěl za to poděkovat, protože se podařilo přes 52 tisíc korun, takže to je super,” ohodnotil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V tomto roce poslouží získané peníze Žirafě - Integrovanému centru Frýdek-Místek, jehož posláním je poskytovat kvalitní sociální péči osobám s mentálním postižením, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

“Peníze ze sbírky použijeme na nákup invalidních vozíků, které budou sloužit našim klientům. My jsme zařízení sociálních služeb, které poskytuje služby osobám s mentálním postižením, a to mentální postižení se často kloubí s tělesným postižením nebo smyslovým postižením. Naši klienti tedy potřebují podporu a dodat takovou jistotu, aby se mohli vydat na delší procházku, aby mohli do společnosti. Oni rádi chodí na výstavy, do kina, do knihovny a často potřebují podporu ve smyslu, že půjdou s holemi nebo o berlích. A protože když máte takové pohybové omezení, tak často musíte myslet na to, jestli tu trasu zvládnete. Je to vždycky s takovými obtížemi, že oni jsou opravdu nejistí, a ten vozíček jim dodá takovou tu sebejistotu, že se vydají i na delší procházku. To, co jim přinese do života, bude možnost pestřejšího využití času, možnost kontaktu se společenským prostředím, takový ten zájem o to, co se děje, a mohou se dostat více mezi lidi. Děkujeme všem lidem, kteří se prošlo po tom vánočním městečku a přispěli na tu vánoční sbírku,” ředitelka Žirafy - Integrovaného centra Frýdek-Místek Natálie Hamplová.

Štědří dárci pomohli v rámci vánoční sbírky během let už řadě dobročinným organizacím. Například v roce 2016 se díky ní podařilo vybrat 60 660 korun pro Domov Přístav, který za peníze pořídil polohovací a jiné pomůcky pro imobilní klienty. O rok dříve zase získal více než 45 tisíc korun na zakoupení elektrického polohovacího lůžka s laterálním náklonem pro dlouhodobě imobilní klienty Domov pro seniory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy