Frýdek-Místek vydražil Hotel Centrum

Frýdek-Místek vydražil Hotel Centrum. Jedna z dominant města a zároveň stavba, která budila obavy nejen občanů, ale i zastupitelů, tak s největší pravděpodobností skonči v majetku města. Mohly by v něm vzniknout startovací byty nebo třeba bydlení pro seniory.

Reklama

Frýdek-Místek se zúčastnil dražby Hotelu Centrum. Vyvolávací cena byla 29.145.000 korun. Celkem se o hotel ucházelo 6 zájemců. Dražba hotelu trvala téměř 3 a půl hodiny. Minimální příhoz byl stanoven na 5 tisíc korun, výjimkou ale nebyly ani statisícové příhozy. Celkem jich bylo v rámci dražby učiněno 238.

“O jednotlivých příhozech rozhodovala rada města. To znamená, že každý jednotlivý příhoz učiněný městem musel projít radou. Hotel Centrum město získalo za 41 milionů a 50 tisíc korun. O tom, že strategická nemovitost v centru města neskončí v neznámých rukou a nestane se ruinou nebo ubytovnou rozhodly hlasy radních za ČSSD, KDU-ČSL a ANO 2011. Radní za hnutí Naše Město měli stanoven finanční limit 40 milionů korun a od této částky se rady a tedy potažmo i dražby neúčastnili,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Město ale zatím majitelem není. Do 15 dnů od ukončení dražby může každý zájemce navrhnout, že vydraženou věc chce nabýt alespoň za částku o čtvrtinu vyšší, jde o tak zvaný předražek.

“Pak bychom na to museli reagovat. Snad k tomu ale nedojde a budou pokračovat další kroky k tomu, aby byl hotel přepsán na město. O jeho dalším využití bude rozhodovat už nové zastupitelstvo vzešlé z říjnových komunálních voleb. Nicméně současné vedení města šlo do koupě hotelu s tím, že v něm vzniknou startovací byty pro mladé lidi nebo byty pro matky samoživitelky a nízkopříjmové rodiny, a nebo seniorské bydlení,” sdělila Matějíková.

Co bude s hotelem dál, to budeme samozřejmě sledovat.
Filmové léto - Červená želva

Zítra 22:00 - 19.07. 9:51
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Velký dechový orchestr Frýdek-Místek

22.07. 16:00 - 19.07. 9:51
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Festival Jazz ve městě

26.07. 19:30 - 28.07. 23:00
Frýdek-Místek, Areál Slezanu, bývala tkalcovna, Frýdek - Místek

AMC služby s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Beskydské uzeniny, a.s.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

Bonjob s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu