Reklama

Frýdek-Místek vydražil Hotel Centrum

Frýdek-Místek vydražil Hotel Centrum. Jedna z dominant města a zároveň stavba, která budila obavy nejen občanů, ale i zastupitelů, tak s největší pravděpodobností skonči v majetku města. Mohly by v něm vzniknout startovací byty nebo třeba bydlení pro seniory.

Reklama

Frýdek-Místek se zúčastnil dražby Hotelu Centrum. Vyvolávací cena byla 29.145.000 korun. Celkem se o hotel ucházelo 6 zájemců. Dražba hotelu trvala téměř 3 a půl hodiny. Minimální příhoz byl stanoven na 5 tisíc korun, výjimkou ale nebyly ani statisícové příhozy. Celkem jich bylo v rámci dražby učiněno 238.

“O jednotlivých příhozech rozhodovala rada města. To znamená, že každý jednotlivý příhoz učiněný městem musel projít radou. Hotel Centrum město získalo za 41 milionů a 50 tisíc korun. O tom, že strategická nemovitost v centru města neskončí v neznámých rukou a nestane se ruinou nebo ubytovnou rozhodly hlasy radních za ČSSD, KDU-ČSL a ANO 2011. Radní za hnutí Naše Město měli stanoven finanční limit 40 milionů korun a od této částky se rady a tedy potažmo i dražby neúčastnili,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Město ale zatím majitelem není. Do 15 dnů od ukončení dražby může každý zájemce navrhnout, že vydraženou věc chce nabýt alespoň za částku o čtvrtinu vyšší, jde o tak zvaný předražek.

“Pak bychom na to museli reagovat. Snad k tomu ale nedojde a budou pokračovat další kroky k tomu, aby byl hotel přepsán na město. O jeho dalším využití bude rozhodovat už nové zastupitelstvo vzešlé z říjnových komunálních voleb. Nicméně současné vedení města šlo do koupě hotelu s tím, že v něm vzniknou startovací byty pro mladé lidi nebo byty pro matky samoživitelky a nízkopříjmové rodiny, a nebo seniorské bydlení,” sdělila Matějíková.

Co bude s hotelem dál, to budeme samozřejmě sledovat.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 18:17
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 18:17
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 18:17
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu