Frýdek-Místek hostil volejbalový turnaj R22 Cup 2018

Ve Frýdku-Místku proběhl mezinárodní volejbalový turnaj R22 Cup. Utkali se na něm družstva z České republiky, Slovenska a Polska.

Hala šesté základní školy hostila třetí ročník mezinárodního volejbalového turnaje smíšených družstev R22 Cup.

“Zázemí je naprosto skvělé. Používáme Frýdek-Místek, protože v Karviné nemáme takovéto zázemí, ani prostory. Je to dostupné dálnicí, je to na pomezí Česko-Polsko-Slovenska, takže je to dostupné pro všechny a jsou tu výborné podmínky. Je to to systém, že jsou vždy na hřišti dvě holky a zbytek tvoří muži. Letos se přihlásilo 16 týmů, 6 ze Slovenska, 5 českých a 5 polských. Byl to výběr týmů, který patří mezi volejbalovou špičku mixových kategoriích v daných zemích, protože tento turnaj je organizován pro vítěze jednotlivých turnajů v těch daných zemích, kteří se pak sejdou zde, aby poměřili síly nejlepší s nejlepšími, a bojuje se nejen o první až třetí místo, ale i o putovní Pohár vítězů,” uvedl ředitel turnaje R22 Cup Radim Zym

Turnajový den je vždy velice náročný. V letošním roce bylo nutno odehrát přes 44 zápasů. Hrát se proto začalo už v brzkých ranních hodinách.

“Družstva jsou z daleka, jsou z Brna, Bratislavy, Oravy, ale i místní, Ostravské, z Polska až z Varšavy jsme tu měli družstvo, takže někteří už přijedou večer, přespí a ráno se všichni sejdeme na hale, kdy už máme všichni rozlosovány skupiny. Letos jsme kromě hlavní haly a tří hřišť použili i čtvrtou tělocvičnu, abychom co nejdřív odehráli skupiny. Jsme čtyři skupiny po čtyřech, podle umístění ve skupinách pak jednotlivá družstva hrají play-off pohárovým systémem. Vyřadilo se nejlepších osm a nejhorších osm a ti hráli o první až osmé místo. Ti další zase o ta zbytková místa, takže pak čtvrtfinále, semifinále, finále. Končili jsme v těch finálových bojích a bojích o třetí a čtvrté místo někdy v osm večer,” řekl Zym

Na prvním místě se v letošním roce v R22 Cupu umístil Perfect team BVK Karviná, který si odnesl i Pohár vítězů, druhé místo obsadilo slovenské družstvo z Bratislavy Geriatria a na třetí příčku dosáhlo částečně bratislavské a částečně brněnské družstvo KIA ORA.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

V síti / projekce filmu a diskuze s protagonistkou Terezou Těžkou

09.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 2
Frýdek-Místek
od 9 660 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, MSK
Frýdek-Místek
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Kozlovice, příspěvková organizace
Kozlovice
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků