Frýdek-Místek hostil volejbalový turnaj R22 Cup 2018

Ve Frýdku-Místku proběhl mezinárodní volejbalový turnaj R22 Cup. Utkali se na něm družstva z České republiky, Slovenska a Polska.

Reklama

Hala šesté základní školy hostila třetí ročník mezinárodního volejbalového turnaje smíšených družstev R22 Cup.

“Zázemí je naprosto skvělé. Používáme Frýdek-Místek, protože v Karviné nemáme takovéto zázemí, ani prostory. Je to dostupné dálnicí, je to na pomezí Česko-Polsko-Slovenska, takže je to dostupné pro všechny a jsou tu výborné podmínky. Je to to systém, že jsou vždy na hřišti dvě holky a zbytek tvoří muži. Letos se přihlásilo 16 týmů, 6 ze Slovenska, 5 českých a 5 polských. Byl to výběr týmů, který patří mezi volejbalovou špičku mixových kategoriích v daných zemích, protože tento turnaj je organizován pro vítěze jednotlivých turnajů v těch daných zemích, kteří se pak sejdou zde, aby poměřili síly nejlepší s nejlepšími, a bojuje se nejen o první až třetí místo, ale i o putovní Pohár vítězů,” uvedl ředitel turnaje R22 Cup Radim Zym

Turnajový den je vždy velice náročný. V letošním roce bylo nutno odehrát přes 44 zápasů. Hrát se proto začalo už v brzkých ranních hodinách.

“Družstva jsou z daleka, jsou z Brna, Bratislavy, Oravy, ale i místní, Ostravské, z Polska až z Varšavy jsme tu měli družstvo, takže někteří už přijedou večer, přespí a ráno se všichni sejdeme na hale, kdy už máme všichni rozlosovány skupiny. Letos jsme kromě hlavní haly a tří hřišť použili i čtvrtou tělocvičnu, abychom co nejdřív odehráli skupiny. Jsme čtyři skupiny po čtyřech, podle umístění ve skupinách pak jednotlivá družstva hrají play-off pohárovým systémem. Vyřadilo se nejlepších osm a nejhorších osm a ti hráli o první až osmé místo. Ti další zase o ta zbytková místa, takže pak čtvrtfinále, semifinále, finále. Končili jsme v těch finálových bojích a bojích o třetí a čtvrté místo někdy v osm večer,” řekl Zym

Na prvním místě se v letošním roce v R22 Cupu umístil Perfect team BVK Karviná, který si odnesl i Pohár vítězů, druhé místo obsadilo slovenské družstvo z Bratislavy Geriatria a na třetí příčku dosáhlo částečně bratislavské a částečně brněnské družstvo KIA ORA.
S hydrobiologem Martinem Rulíkem o vodě i suchu /beseda

28.02. 18:30 - 23.02. 9:29
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Kateřina Englichová a Vilém Veverka: Impressinons /koncert

21.03. 19:00 - 23.02. 9:29
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Schmitzer / koncert

23.03. 19:00 - 23.02. 9:29
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Karel Vala
Frýdek-Místek
od 100 Kč

Detail

Pavel Skokan
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

AZ kov-komaxit, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu