Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava Rubikovy křižovatky ve Frýdku-Místku začne příští rok

Občané Frýdku-Místku se začali obávat, že se ve městě ke stávajícím opravám silnic přidá ještě rekonstrukce křižovatky na třídě T. G. Masaryka. Ta se však chystá až na příští rok, k dopravnímu omezení souvisejícího s touto opravou tak letos nedojde.

Frýdkem-Místkem se začala šířit fáma o tom, že město ještě v tomto roce zahájí zdlouhavou a náročnou rekonstrukci tzv. Rubikovy křižovatky, tedy křižovatky na třídě T. G. Masaryka ve Frýdku. Nic takového se ale na tento rok nechystá.

“Možná je to způsobeno tím, že na začátku rada města rozhodla o aktualizaci projektové dokumentace na opravu Rubikovy křižovatky, ale ve skutečnosti s touto opravou počítáme až v letech 2019-2020. V žádném případě jsme nechtěli, ať se tato oprava potká s těmi významnými opravami, které nyní na našem území řeší Moravskoslezský kraj, a hlavně, my s tou opravou tak úplně nespěcháme. Jedná se o to, že ten most nám do příštího roku vydrží, a my se na to chceme co nejlépe připravit, takže proto se aktualizuje projektová dokumentace a potom budou občané včas o všem informováni,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

K pracím nakonec ale samozřejmě dojde a je tak více než zřejmé, že i v dalších letech řidiče a také chodce čekají omezení a uzavírky.

“Je třeba si uvědomit, že Rubikova křižovatka stojí na dvou mostech a oba dva se budou opravovat. Bude se opravovat jak vozovka, tak chodníky, veřejné osvětlení i přilehlé zábradlí. Bude to opravdu generální rekonstrukce, která poběží po polovinách, takže nejdříve se bude opravovat jedna polovina, tedy jeden most, a pak druhá polovina, druhý most,” popsal Deutscher.

O dopravních omezeních a uzavírkách vás budeme včas informovat.

Nahlásit chybu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail