Hasičské zbrojnice v příměstských částech F-M projdou rekonstrukcemi

Hasičské zbrojnice v příměstských částech města projdou nejrůznějšími rekonstrukčními pracemi. Už v loňském roce prošla úpravami hasičská zbrojnice v Lískovci a s dalšími zbrojnicemi se bude pokračovat i letos.

Reklama

Město Frýdek-Místek zřídilo a financuje 6 výjezdových jednotek sboru dobrovolných hasičů. Pravidelně investuje nemalé finanční prostředky do hasičských zbrojnic, ale také do technického a zdravotnického vybavení hasičů.

“Jde nám o tom, aby hasiči, měli ke své práci, kterou vykonávají ve prospěch obyvatel města, vše co potřebují, počínaje zázemím ve zbrojnicích. Chceme, aby tyto budovy byly v dobrém stavu a sloužily svému účelu co nejdéle. Postupně je tedy opravujeme, získávají nová okna, zateplení, fasádu a výměnou prochází elektroinstalace.,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Loni takovými úpravami prošla například hasičárna v Lískovci. V letošním roce se bude pokračovat.

“Letos podobné úpravy čekají hasičárnu v Zelinkovicích, kde se vymění okna, podlahy, obklady i omítky, fasáda získá nový nátěr a opraví se i elektroinstalace. U téhle zakázky byla smlouva uzavřena až se třetím v pořadí, protože první a druhý zájemce museli z kapacitních důvodů odmítnout uzavření smlouvy. To je trend, firmy mají hodně zakázek a málo lidí, takže musí zakázky odmítat,” dodala Matějíková.

Úpravou projde i hasičská zbrojnice ve Skalici, která z důvodu zamezení zatékání do budovy dostane novou nádstavbu nad garáží.
Den Frýdku≈Místku

21.09. 17:00 - 22.09. 23:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Suchý, Jitka Molavcová a orchestr divadla Semafor

25.09. 19:00 - 18.09. 21:20
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Gedeonův uzel

26.09. 19:00 - 18.09. 21:20
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

TINT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

MVM SOLUTION s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 000 Kč

Detail

Dalibor Gomola
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu