Reklama

Frýdek-Místek má nové kontejnery na elektroodpad

Občané Frýdku-Místku už několik let poctivě třídí elektroodpad a výrazně tak šetří životní prostředí i své peněženky. Aby město lidem třídění usnadnilo, navýšilo počet červených kontejnerů a rozšířilo tak jejich sít o další ulice.

Reklama

Frýdek-Místek ve spolupráci se společností ASEKOL v červnu rozšířil sběrnou síť kontejnerů na drobné elektrospotřebiče o další čtyři místa. Drobná elektrozařízení je tak nyní možné odevzdat mimo obchodů s elektronikou a sběrných dvorů také do  více než tří desítek speciálních červených kontejnerů.

“Další čtyři červené kontejnery byly v minulých dnech umístěny v Chlebovicích, Skalici, Lískovci a Panských Nových Dvorech. Občané města tak mají možnost odložit vysloužilé a nepotřebné varné konvice, fény, telefony, MP3, klávesnice a podobně do přistavených červených kontejnerů, kterých je na území celkem 32. Rozmístěny jsou zejména v sídlištních zástavbách, ale také v okrajových částech města. Rozšiřováním sítě červených kontejnerů umožňujeme občanům pohodlnější třídění odpadů, což jde ruku v ruku s ochranou životního prostředí,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Do červených kontejnerů patří také vysloužilé elektronické hračky, ale také například žehličky, kávovary nebo nefunkční prodlužovačky, baterky a podobně. V žádném případě do nich ale nepatří televizory, monitory nebo zářivky. Na kterých místech přesně se červené kontejnery nachází, mohou lidé najít na webových stránkách  www.cervenekontejnery.cz, kde do vyhledávače zadají například název města a vyjede jim seznam všech míst, v nichž jsou kontejnery umístěny, včetně mapy. Navštívit také mohou internetové stránky města, na kterých jsou jednotlivé ulice s těmito kontejnery podrobně rozepsány.
Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 17.06. 11:27
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 17.06. 11:27
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 17.06. 11:27
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu