Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek má nové kontejnery na elektroodpad

Občané Frýdku-Místku už několik let poctivě třídí elektroodpad a výrazně tak šetří životní prostředí i své peněženky. Aby město lidem třídění usnadnilo, navýšilo počet červených kontejnerů a rozšířilo tak jejich sít o další ulice.

Frýdek-Místek ve spolupráci se společností ASEKOL v červnu rozšířil sběrnou síť kontejnerů na drobné elektrospotřebiče o další čtyři místa. Drobná elektrozařízení je tak nyní možné odevzdat mimo obchodů s elektronikou a sběrných dvorů také do  více než tří desítek speciálních červených kontejnerů.

“Další čtyři červené kontejnery byly v minulých dnech umístěny v Chlebovicích, Skalici, Lískovci a Panských Nových Dvorech. Občané města tak mají možnost odložit vysloužilé a nepotřebné varné konvice, fény, telefony, MP3, klávesnice a podobně do přistavených červených kontejnerů, kterých je na území celkem 32. Rozmístěny jsou zejména v sídlištních zástavbách, ale také v okrajových částech města. Rozšiřováním sítě červených kontejnerů umožňujeme občanům pohodlnější třídění odpadů, což jde ruku v ruku s ochranou životního prostředí,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Do červených kontejnerů patří také vysloužilé elektronické hračky, ale také například žehličky, kávovary nebo nefunkční prodlužovačky, baterky a podobně. V žádném případě do nich ale nepatří televizory, monitory nebo zářivky. Na kterých místech přesně se červené kontejnery nachází, mohou lidé najít na webových stránkách  www.cervenekontejnery.cz, kde do vyhledávače zadají například název města a vyjede jim seznam všech míst, v nichž jsou kontejnery umístěny, včetně mapy. Navštívit také mohou internetové stránky města, na kterých jsou jednotlivé ulice s těmito kontejnery podrobně rozepsány.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy