Reklama

Frýdek-Místek má projekt na revitalizaci Riviéry

Sídliště Riviéra ve Frýdku-Místku je zase blíže své revitalizaci. Město má vypracovaný projekt, který poskytuje ucelenou představu o jeho přeměně. Vypracován byl i v souvislosti s žádostí o dotace, bez něj totiž o dotace nejde žádat.

Reklama

Frýdek-Místek investuje do modernizace sídlišť. Po přeměně nejlidnatějšího sídliště Slezská ve Frýdku přichází na řadu sídliště Riviéra v Místku. Na jeho revitalizaci má město v těchto dnech vypracovaný projekt.

“Projekt poskytuje ucelenou představu o přeměně sídliště Riviéra a je zároveň podkladem pro žádosti o dotace. Bez něj by nebylo možné o dotace na úpravu sídliště žádat. Projektu předcházela studie, ke které se vyjadřovali i občané a ti nechtěli převážně parkovací dům v lokalitě bývalé autobusové točny, takže byl ze studie vyňat a v místě nebude. Návrhy občanů na spojovací chodníky, na místa vhodná pro parkování nebo na úpravu hřišť a zeleně byly vyhodnoceny a zpracovány a budou zahrnuty až do projektových dokumentací vypracovaných pro úpravu jednotlivých části sídliště. Toto konkrétní rozpracování projektu nás ale teprve čeká,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Sídliště Riviéra vzniklo v sedmdesátých letech minulého století. Jeho revitalizace je tak dnes nutností.

“Cílem revitalizace Riviéry, je stejně jako v případě sídliště Slezská, která byla dokončena před třemi lety, vylepšit jednak funkčnost, ale taky vizuální stránku sídliště. Projekt na úpravu Riviéry, který je podkladem k žádosti o dotace, budou v srpnu schvalovat zastupitelé,” řekla Matějíková.

Náklady na regeneraci sídliště Riviéra jsou odhadovány na bezmála 400 milionů korun. Skutečné náklady ale mohou snížit optimalizace plánovaných úprav i výběrová řízení na realizaci zakázek. Část ze skutečných nákladů by mohla být hrazena z dotací Státního fondu rozvoje bydlení zaměřeného na přeměnu městských sídlišť a všestranné zlepšení jejich obytného prostředí.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Dnes 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 16.06. 21:25
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 16.06. 21:25
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu