Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek má projekt na revitalizaci Riviéry

Sídliště Riviéra ve Frýdku-Místku je zase blíže své revitalizaci. Město má vypracovaný projekt, který poskytuje ucelenou představu o jeho přeměně. Vypracován byl i v souvislosti s žádostí o dotace, bez něj totiž o dotace nejde žádat.

Frýdek-Místek investuje do modernizace sídlišť. Po přeměně nejlidnatějšího sídliště Slezská ve Frýdku přichází na řadu sídliště Riviéra v Místku. Na jeho revitalizaci má město v těchto dnech vypracovaný projekt.

“Projekt poskytuje ucelenou představu o přeměně sídliště Riviéra a je zároveň podkladem pro žádosti o dotace. Bez něj by nebylo možné o dotace na úpravu sídliště žádat. Projektu předcházela studie, ke které se vyjadřovali i občané a ti nechtěli převážně parkovací dům v lokalitě bývalé autobusové točny, takže byl ze studie vyňat a v místě nebude. Návrhy občanů na spojovací chodníky, na místa vhodná pro parkování nebo na úpravu hřišť a zeleně byly vyhodnoceny a zpracovány a budou zahrnuty až do projektových dokumentací vypracovaných pro úpravu jednotlivých části sídliště. Toto konkrétní rozpracování projektu nás ale teprve čeká,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Sídliště Riviéra vzniklo v sedmdesátých letech minulého století. Jeho revitalizace je tak dnes nutností.

“Cílem revitalizace Riviéry, je stejně jako v případě sídliště Slezská, která byla dokončena před třemi lety, vylepšit jednak funkčnost, ale taky vizuální stránku sídliště. Projekt na úpravu Riviéry, který je podkladem k žádosti o dotace, budou v srpnu schvalovat zastupitelé,” řekla Matějíková.

Náklady na regeneraci sídliště Riviéra jsou odhadovány na bezmála 400 milionů korun. Skutečné náklady ale mohou snížit optimalizace plánovaných úprav i výběrová řízení na realizaci zakázek. Část ze skutečných nákladů by mohla být hrazena z dotací Státního fondu rozvoje bydlení zaměřeného na přeměnu městských sídlišť a všestranné zlepšení jejich obytného prostředí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy