Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Semafory na Letné ve F-M brzo začnou řídit provoz

Hlavní silniční tah na Beskydy bude bezpečnější. Na Letné ve Frýdku-Místku totiž do konce listopadu spustí novou světelnou křižovatku. Ta zajistí pozvolnější provoz a pomůže i chodcům.

Více než týden jsou hotové nové semafory na Letné ve Frýdku-Místku, tedy na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského, což je na hlavním tahu na Frýdlant nad Ostravicí a Beskydy. Dopravní situace byla na této frekventované čtyřproudé silnici velice složitá a město dlouhodobě o semafory usilovalo.

"Jedná se o výstavbu pěti ocelových sloupů, na kterých jsou celoplastová návěstidla s moderní LED diodovou světelnou technologií. Ve vozovkách je devět indukčních smyček. Křižovatka bude osazena pěti videorekordéry, které budou moci reagovat i za snížené viditelnosti i na pomalou jízdu cyklistů, budou je moci identifikovat, navíc bude sloužit i jako jednotka pro dynamické řízení křižovatky, tzn. bude schopna reagovat na plynulost dopravy a podle toho načasovávat jednotlivé časové intervaly,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Nová světelná křižovatka pomůže hlavně chodcům při přecházení z jedné strany silnice na druhou.

“Doufáme, že to ulehčí situaci hlavně chodcům, a v neposlední řadě i automobilistům, kteří tam vyjíždějí. Slibujeme si toho hodně i v pohledu autobusové dopravy, protože tamní točna v tuto chvíli není použitelná, ale v budoucnu, až ta křižovatka bude fungovat, tak se může začít používat,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

V tuto chvíli běží povolovací proces a čeká se na schválení signálního plánu. To vše by se mělo podařit ještě v tomto měsíci. Do konce listopadu tak nové semafory začnou řídit provoz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 do 26 700 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry