Frýdek-Místek pořádá veřejnou sbírku Vánoční strom

Město pořádá už tradičně veřejnou sbírku „Vánoční strom“. Začala v pátek 30. listopadu, tedy v den rozsvícení Vánočního strom na náměstí v Místku. Výtěžek sbírky je tentokrát určen pro Centrum pečovatelské služby.

Nedávno se na místeckém náměstí Svobody slavnostně rozsvítil vánoční strom. Město a jeho občané tak oficiálně zahájili adventní čas, který se až do Vánoc ponese v duchu řady kulturních akcí a aktivit v rámci každoroční akce Advent ve městě. Předvánoční čas ale není jen dobou veselí, ale také příležitostí k nezištné pomoci druhým. Proto i letos město vyhlásilo veřejnou sbírku Vánoční strom, do které mohou v těchto dní lidé přispívat na dobrou věc.

„Z výtěžku bude zakoupen elektrický zvedák, který pomáhá při manipulaci s imobilními a těžce se pohybujícími osobami. Zvedák budou užívat pečovatelky z naší Pečovatelské služby, které nabízejí pomoc klientům v jejich domácím prostředí, jedná se především o zdravotně postižené a seniory, kteří nejsou schopni se o sebe v plné míře postarat,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“My už některé ve službě máme. Je to velkým přínosem pro klienty, protože ta péče o ně je konfortnější, pohodlnější, bezpečnější a nejen pro ně, ale i pro naše pečovatelky, a nejen pro ně, ale i pro osoby pečující, protože jestliže je vhodně edukujeme a vhodně ukážeme, jak se tento zvedací systém používá, tak se zbaví zábran i rodinní příslušníci a pomáhá to pak celé rodině,” uvedla vedoucí pečovatelské služby Šárka Prokopová.

Město vyhlašuje předvánoční sbírku už dlouhou řadu let. Během té doby se podařilo vybrat finanční prostředky pro spoustu dobročinných a neziskových organizací, působících na území města. Nejštědřejší byli lidé před deseti lety. Tenkrát putoval výtěžek sbírky také do Pečovatelské služby, a to na zakoupení kompenzačních pomůcek pro zdravotně postižené občany.

“Tenkrát se vybralo bezmála 87 tisíc korun a byly za ně pořízeny servírovací stolky, chodítka a podobně, které byly následně k dispozici v půjčovně kompenzačních pomůcek. Věřím, že lidé budou štědří i letos,” řekl Pobucký.

Pokladnička stojí u Vánočního stromu na náměstí Svobody. Zájemci do ní mohou přispívat až do 31. prosince.
Koncert ZUŠ / komorní koncerty

20.02. 19:00
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Doolim Yaskawa Czech s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 85 000 do 95 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Pompa - pracov. Oldřichovice
Třinec
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ELDORADO TRAVEL s.r.o. - pracoviště Jablunkov
Jablunkov
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků