Reklama

Pramen v lískoveckém Hájku je zazimovaný

Pramen v lískoveckém Hájku je opět v zimním provozu. Město jej nechalo tzv. zazimovat, aby voda v rezervoáru nezamrzla. Vodu ale lidé mohou odebírat i nadále.

Reklama

Pramen v Hájku v Lískovci je stále oblíbeným a vyhledávaným místem, kam si lidé i z okolí Frýdku-Místku chodívají pro čerstvou vodu. Stejně jako v loňském roce ale i letos město nechalo zazimovat rezervoár vody z pramene, který v nedávné minulosti prošel náročnou rekonstrukcí, a to z toho důvodu, aby v něm voda nezamrzla a nepoškodila ho.

“Vytvořen je tzv. bypass, který v zimních měsících odvádí vodu z rezervoáru do nižšího bodu, a to potrubí, které vyúsťuje pod rezervoárem. Z něj bude  možné vodu odebírat,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

K prameni v Hájku se váže pověst, že jeho voda má léčivé účinky. Pro vodu tam dochází během celého roku takřka denně desítky lidí, kteří si ji nabírají do lahví i do barelů. Informace o kvalitě vody jsou každý měsíc zveřejněny na webových stránkách města. V případě, že voda zrovna není vhodná k pití, je tato informace vyvěšena také přímo u pramene.

“Voda z pramene v Hájku je pravidelně kontrolována a bude tomu tak i v zimě. Vzorky budou odebírány z trubky pod rezervoárem, takže kvalita vody bude známa i nadále,” řekla Matějíková.

V listopadu ve vzorku vody kontroloři nezjistili žádnou přítomnost bakterií.
Habsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Hotel Ondrášův dvůr, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč

Detail

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 17 600 Kč do 28 750 Kč

Detail

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 6 384 Kč do 7 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu