Reklama

Zima prověřila připravenost silničářů ve Frýdku-Místku

Zima se po Novém roce projevila v plné síle. Vydatné sněhové přeháňky a mrazy posledních dní prověřily připravenost Technických služeb Frýdku-Místku. Ty se nepřetržitě starají o sjízdnost komunikací a o schůdnost chodníků.

Reklama

Vydatné sněžení posledních dní i teploty pod bodem mrazu dávají zabrat nejen řidičům a chodcům, ale také pracovníkům Technických služeb, kteří mají na starosti údržbu silnic a chodníků ve městě. I přesto se s rozmary počasí vypořádávají na jedničku a silnice tak jsou bez větších komplikací sjízdné.

“Od 2. ledna jsme prakticky v nepřetržitém zápřahu 24 hodin denně. Od 2. do 7. ledna už jsme použili zhruba 260 tun chemických materiálu, 92 tun inertních materiálů. Měli jsme už i jeden souvislý zásah traktoristů z noci ze 4. na 5. ledna, takže ta zima je teď po Novém roce opravdu taková šťavnatá. Je náročná hlavně pro naše dispečery, protože se střídají teploty z mínusu do plusových hodnot, střídají se srážky dešťové se sněhovými, takže zima v plné parádě,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ne všechny silnice, které vedou městem, ale v zimě udržují Technické služby.

“Máme tady krajské silnice, které udržuje Správa silnic MS kraje. Jedná se například o ulice Bruzovská, Lískovecká, Revoluční, J. Opletala, 17. listopadu, část ulice Ostravská, Staroměstská, Slezská I/48, Obchodní, Palkovická a Podpuklí. Potom tu máme i silnice ve vlastnictví státu, které udržuje sdružení ESA, a to se jedná například o ulice Hlavní třída, Janáčkova, Příborská a Beskydská,” upřesnil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Technické služby mají na starosti 352 kilometrů místních komunikací, které patří pod správu města, včetně silnic a chodníků v místních částech.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 24.06. 17:15
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 24.06. 17:15
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 24.06. 17:15
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

družstvo BANDURKA.I & SPOL.
Frýdek-Místek
od 19 850 Kč

Detail

družstvo BANDURKA.I & SPOL.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Manuvia Bonjob s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu