Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku loni vedla Eliška s Jakubem

Rodiče ve Frýdku-Místku stále dávají přednost českým jménům pro své děti před jmény zahraničními. Bylo tomu tak v předešlých letech a tento trend se udržel i v loňském roce.

V roce 2018 se ve frýdeckomístecké porodnici narodilo 1091 dětí. Ve srovnání s rokem 2017 se tak počet narozených dětí snížil o 27.

“Bylo 505 děvčat a 585 chlapců. Pětkrát jsme u nás měli děvčátka,” uvedla mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku Jolana Filipová.

Stejně jako v předešlých letech i loni rodiče své potomky pojmenovávali nejčastěji českými jmény.

“Mezi nejoblíbenější dívčí jména v loňském roce patřila Eliška, která kralovala i v roce 2017, následovala Ema, Tereza a Karolína. Mezi chlapeckými jmény se vyšvihl do čela opět Jakub, který v roce 2017 sice spadl na čtvrtou pozici, ale jinak byl od roku 2014 nejčastěji voleným chlapeckým jménem a je jím opět. Následoval Jan, stejně jako i v roce 2017, Matyáš a Filip,” vyjmenoval primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Našly se ale také výjimky a některé děti tak dostaly do vínku jména, která u nás nejsou úplně obvyklá. Mezi chlapci to byla jména jako například Florián, Kilián, Konor nebo Matteo a mezi děvčaty Jitřenka, Roňa, Sia, Flora nebo Albína. Možnost dát svým dětem dvě jména využili rodiče u 32 dětí, což je v porovnání s rokem 2017 o 6 více.

Nahlásit chybu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail