Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdeckomístecký skatepark bude výjimečný. Bazénová část má být největší na Moravě

Vyznavači kolečkových sportů se ve Frýdku-Místku už za nedlouho projedou po novém skateparku. Jeho výstavba je dnes v plném proudu. V příštím roce by jej měl navíc doplnit ještě pumptrack.

Za železniční tratí vedle slezanského škvárového hřiště naproti haly Polárka ve Frýdku-Místku každým dnem roste nový skatepark. Po dlouhých letech peripetií, které jeho výstavbě předcházely, se skejťáci, in-linisti i bikeři konečně brzy dočkají.

“Dlouho jsme hledali lokalitu, kde by to nikomu nevadilo. Nakonec jsme vybrali toto místo a stavba už finišuje. Zároveň jednáme s jedním majitelem, který částečně vlastní pozemek vedle, protože bychom chtěli do budoucna skatepark rozšířit o pumptrackové hřiště, které tady chybí,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Skatepark o velikosti hokejové plochy za téměř 13 milionu korun bude mít streetovou a bazénovou část, která bude navíc částečně zastřešena, což je výjimečné. V širokém okolí takový skatepark není.

“V zadní části je bazén, který je napodobeninou kalifornských bazénu, kde se v nich jezdí, a bude asi jedním z největších na Moravě. Pak je tu street, tedy překážky, které jsou v ulicích, a bude to rozdělené na tři sekce, největší pro profesionální, střední a pak nejmenší pro děti, aby se naučily jezdit,” popsal stavbyvedoucí David Martínek.

První nadšence kolečkových sportů by měl nový skatepark přivítat už koncem září. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy