Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdeckomístecký skatepark bude výjimečný. Bazénová část má být největší na Moravě

Vyznavači kolečkových sportů se ve Frýdku-Místku už za nedlouho projedou po novém skateparku. Jeho výstavba je dnes v plném proudu. V příštím roce by jej měl navíc doplnit ještě pumptrack.

Za železniční tratí vedle slezanského škvárového hřiště naproti haly Polárka ve Frýdku-Místku každým dnem roste nový skatepark. Po dlouhých letech peripetií, které jeho výstavbě předcházely, se skejťáci, in-linisti i bikeři konečně brzy dočkají.

“Dlouho jsme hledali lokalitu, kde by to nikomu nevadilo. Nakonec jsme vybrali toto místo a stavba už finišuje. Zároveň jednáme s jedním majitelem, který částečně vlastní pozemek vedle, protože bychom chtěli do budoucna skatepark rozšířit o pumptrackové hřiště, které tady chybí,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Skatepark o velikosti hokejové plochy za téměř 13 milionu korun bude mít streetovou a bazénovou část, která bude navíc částečně zastřešena, což je výjimečné. V širokém okolí takový skatepark není.

“V zadní části je bazén, který je napodobeninou kalifornských bazénu, kde se v nich jezdí, a bude asi jedním z největších na Moravě. Pak je tu street, tedy překážky, které jsou v ulicích, a bude to rozdělené na tři sekce, největší pro profesionální, střední a pak nejmenší pro děti, aby se naučily jezdit,” popsal stavbyvedoucí David Martínek.

První nadšence kolečkových sportů by měl nový skatepark přivítat už koncem září. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků