Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se halí do vánoční výzdoby, letos bude zase o něco bohatší

Město se opět po roce halí do vánoční výzdoby. Přestože do Vánoc je stále ještě dost času, na sloupech veřejného osvětlení se už dnes objevují světelné vánoční stromy, vločky a jiné ozdoby.

Vánoce se pomalu blíží, ulice města se proto na nejhezčí svátky v roce už chystají. S instalací vánoční výzdoby začali zaměstnanci Technických služeb koncem října a během těchto dní je můžeme vidět, jak v ulicích věší ozdoby a světelné řetězy.

“Město se pomalu připravuje na vánoční čas, takže dochází k montování vánoční výzdoby. V letošním roce zase dojde k nějakým malým vylepšením a úpravám, chystáme taky osvětlení v okrajových částech města, takže doufám, že se letos bude vánoční osvětlení a výzdoba občanům líbit,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Jako každoročně budou i letos dominantní náměstí ve Frýdku a v Místku, ulice T. G. Masaryka, 8. pěšího pluku a budova magistrátu.

“Standardně budou nazdobeny i hlavní silniční tahy, tzn. ulice Revoluční, Bruzovská a Frýdlantská. Nové budou zakoupeny čtyři takové prvky, které budou umístěny na místeckém náměstí. Jednak bude slavnostně vyzdobena kašna, kde vznikne fontána jak s ledovými, tak i s teplými světly s flash efekty. Měla by být o rozměrech zhruba 3x3 metry, takže si myslíme, že by to měla být taková další dominanta celého toho vánočního prostředí na místeckém náměstí. Kromě toho tam budou umístěni tři andělé s hudebními motivy, každý o velikosti zhruba 3 metry, takže to jsou novinky, které jistě občané přivítají,” řekl předseda představenstva TS F-M

Po farmářských trzích, které proběhnou ve čtvrtek 14. listopadu, začnou technické služby připravovat a následně instalovat také stánky vánočních trhů. 25. listopadu pak proběhne instalace vánočních stromů. Vánoční výzdoba spolu s vánočními stromy se rozsvítí v pátek 29. listopadu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků