Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti do 6 let by ve F-M nemusely hradit poplatky za odpad. Návrh musí schválit zastupitelé

Radní města doporučili zastupitelstvu vydat novou obecně závaznou vyhlášku týkající se poplatku za odpad. Důvodem je novelizace zákona, která vyžaduje upřesnění vyhlášky. Vedení města při této příležitosti navrhuje, aby ve vyhlášce byla rozšířena úleva od poplatku.

Výše poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů se ani v příštím roce nezmění. Vedení Frýdku-Místku se totiž shodlo na zachování jeho výše. Sazba poplatku za odpad tedy bude činit  492 koruny na osobu a rok. Občané nad 70 let budou i nadále platit 252 koruny za rok. Výše poplatku je neměnná od roku 2007.

“V souladu se zákonem by mohlo město navýšit poplatek na více než 700 korun, což neučinilo. Nechceme zatěžovat peněženky občanů. Naopak navrhujeme změnu, která by od poplatku osvobodila ještě větší počet dětí,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V roce 2016 byly od poplatku za odpad osvobozeny děti do 3 let.

“Nyní v souvislosti s aktualizací vyhlášky, ale také v návaznosti na programové prohlášení rady města navrhujeme, aby od poplatku byly osvobozeny děti až do 6 let. Cílem je alespoň částečně finančně ulevit a podpořit ještě více rodin s malými dětmi,” uvedl primátor.

Pokud s návrhem budou souhlasit zastupitelé, nabude vyhláška účinnosti od 1. ledna příštího roku. 
PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

STAVING Frýdek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků