Dobrovolníci z F-M se dočkali poděkování za svou činnost. Užili si i doprovodný program v kostele

Dobrovolníci, kteří pomáhají druhým, si určitě zaslouží uznání. Toho jsou si vědomi i ve Frýdku-Místku. U příležitosti Dne dobrovolníků proto pro ně organizace, v nichž tito lidé působí, uspořádaly kulturní podvečer.

Několik desítek dobrovolníků se sešlo v kostele sv. Jana Křtitele. Dobrovolnické centrum ADRA tam ve spolupráci s dalšími organizacemi, které sdružují dobrovolníky, a městem, uspořádalo slavnostní podvečer, při němž lidem, kteří nezištně a ve svém volném čase pomáhají druhým, všichni společně za jejich záslužnou činnost poděkovaly. 

“Město si velmi váží dobrovolníků a dobrovolnictví a bere ho už jako součást celého systému sociálních služeb. Každoročně přispíváme částkou na dobrovolnictví, a to ve výši 410 tisíc korun, v čemž budeme i nadále pokračovat. Ve Frýdku-Místku jsou dobrovolníci z ADRY, Slezské diakonie, z Charity, ale také z Nadačního fondu Pavla Novotného. Jsem velmi rád a velmi dobrovolníkům děkuji za to, že se starají o nemocné, zdravotně postižené, seniory, děti, ale také o umírající, a to v našich příspěvkových organizacích v Hospici, v Domově pro seniory, v Penzionu pro seniory, v Žirafě a také v dalších organizacích, které jsou na území města, ale také v domácnostech ve Frýdku-Místku,” řekl náměstek primátora Marcel Sikora.

Pro zúčastněné byl vedle poděkování připraven také kulturní program.

“Dnes chceme dobrovolníkům dopřát nejen kulturní zážitek, ale také poděkování. Dostanou i malý dárek, který připravilo město ve spolupráci s těmi dobrovolnickými organizacemi. Dnes bude zpívat gospel, který je z Orlové, a který přinese i nějaké překvapení,” popsal vedoucí DC ADRA F-M Stanislav Staněk.

“Tahle akce je hezká, je to už po několikáté. Mně se na tom líbí více věcí. Jedna z nich je, že všechny organizace, které ve městě s dobrovolníky pracují, se na organizování této akce střídají, což je hrozně hezké. Druhá věc je ta, že je před Vánoci, toto se koná v adventu a ukazuje to na to, že ta lidskost, která mezi lidmi je, nevymizela, a ukazuje to na tu stránku, jako to je, když je člověk člověku člověkem,” sdělil ředitel Charity F-M Martin Hořínek.

“Jsem moc rád, že si na nás město a ADRA vzpomněli. Chci jí i ostatním neziskovkám vyjádřit, že jim moc fandím, a také děkuji vedení města, že takové aktivity podporuje,” řekl předseda správní rady Nadačního fondu Pavla Novotného Pavel Novotný.

Poděkování dobrovolníkům se uskutečnilo u příležitosti Dne dobrovolnictví, který každoročně připadá na 5. prosinec.
O princezně, Luciášovi a makových buchtách / divadlo pro děti

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků