Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek chce více stromů. Podpoří výsadbu i na soukromých zahradách

Majitelé zahrad by se mohli dočkat nových stromů. Město chce totiž zavést program na podporu výsadby dřevin v soukromých zahradách.

Stromy a keře jsou důležitou složkou veřejnou prostoru ve městě. Plní nejen estetickou funkci, ale také funkci ekologickou. Zachycují prach, eliminují hluk a v horkých letních dnech také plní funkci přírodní klimatizace, což je v poslední době, kdy v létě bývá spousta horkých dnů, obzvlášť přínosné. V poslední době ale ubývá míst k jejich výsadbě, proto město přišlo se zajímavým projektem.

“Najít vhodná místa pro výsadbu stromů se zužují. Nesmí být vysazovány v ochranných pásmech plynovodů, horkovodů a sítí všeobecně, což je dost omezující. Stromy ve městě jsou ale důležité, proto přicházíme s možností vysadit je na náklady města na soukromých pozemcích a zahradách. Žádost o výsadbu stromů bude možné podávat od ledna, kdy program začne platit. Podrobnosti k žádostem budou v příštím týdnu zveřejněny a upřesněny na webových stránkách a FB města. Na základě jedné žádosti bude možné v daném roce vysadit maximálně pět stromů,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Výsadbu stromů na soukromých zahradách by měli provádět pracovníci technických služeb.

“Ten projekt o hovoří o tom, že požadavky a objednávky by měly být vyspecifikovány zhruba do 30. června, abychom měli prostor na objednání. Samotná realizace výsadby by měla probíhat v podzimních měsících během října, listopadu. V této fázi se dolaďují i dílčí podmínky a detaily spolupráce, pak následná údržba, která by měla přejít na ty žádající subjekty, a očekává se, že veškeré finance, které do toho půjdou z města, budou následně přefaktrurovány nám,” sdělil předseda představenstva TS F-M

Na práce spojené s výsadbou stromů na zahradách soukromých majitelů má město v rozpočtu vyčleněno půl milionu korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků