Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Protipožární opatření v zařízeních, která ve F-M poskytují soc. služby, jsou na vysoké úrovní

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku rozšířil systém ochrany proti požáru. Nově disponuje speciálními protipožárními čidly. Další prvky ochrany jsou v plánu v tomto roce.

V návaznosti na požár ve Vejprtech, kde v domově pro muže s mentálním postižením zemřelo osm jeho obyvatel, nechal náměstek primátora Marcel Sikora prověřit stav protipožárních opatření v městských příspěvkových organizacích, které poskytují sociální služby. Jednou z nich byl také Domov pro seniory na ulici 28. října.

“Na konci roku 2019 tady bylo provedeno rozšíření elektronického protipožárního systému ve čtvrtém patře tohoto objektu. Nově zde byla umístěna protipožární čidla na všech pokojích. Zároveň byla vyměněna ústředna protipožárního systému s možností budoucího napojení dalších hlásičů ve zbylých částech této budovy. Celý systém byl vybudován na základě nového požárně bezpečnostního řešení a schválen byl HZS MS kraje,” sdělil ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek Petr Kuchta.

Autonomní EPS čidla, která jsou umístěna ve skladech, na chodbách, technických pracovištích a nově i na pokojích uživatelů, dokáží v případě požáru automaticky spustit poplach.

“Čidlo funguje tak, že v případě nějakého dýmu, se signál přenese do pracovny, rozsvítí se detekce, čímž se urychlí zjištění, kde k možnému požáru došlo, personál vyhodnotí, jakého je to rozsahu. Pokud jde skutečně o požár, volají se hasiči, pokud jde o planý poplach, signál se zruší,” popsal Kuchta.

V tomto a v příštím roce chce město detektory kouře dovybavit také pokoje na třetím a druhém patře, kde jsou zatím jen na chodbách. Prověrkou kromě Domova pro seniory prošla ale i ostatní zařízení.

“Například v budově Hospice jsou samočinné hlásiče požáru instalovány ve všech prostorách. Od roku 2018 jsou všechna lůžka v pokojích sociálního úseku ve 3. patře vybavena evakuačními podložkami, aby bylo možné osoby s omezenou schopnosti pohybu evakuovat i po schodišti. V zařízení Žirafa, kde jsou osoby s mentálním postižením jev budově na ulici Fibichova 43 ks protipožárních hlásičů a v budově na ulici Janáčková 30 ks hlásičů požárů. Samozřejmostí je zákaz kouření a další opatření, která odvracejí nebezpečí požáru,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Kontroly v městských zařízeních poskytujících sociální služby ukázaly, že stav protipožární ochrany je na vysoké úrovní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Třinec
Třinec
od 28 000 Kč/měsíc

Detail