Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěva ministrů ve Frýdku-Místku: Ministr Hamáček navštívil dobrovolné hasiče i strážníky

Úterní den se ve Frýdku-Místku nesl ve znamení návštěv ministrů České republiky. Jako první dorazil ministr vnitra Jan Hamáček. Na programu měl prohlídku několika míst ve městě, mimo jiné i zázemí dobrovolných hasičů.

První zastávkou ministra vnitra Jana Hamáčka na jeho cestě Moravskoslezským krajem byl Frýdek-Místek. Zde hned na úvod navštívil hasičskou zbrojnici Sboru dobrovolných hasičů Frýdek na ulici Střelniční.

“Já jezdím pravidelně po ČR a navštěvuji jak profesionální, tak dobrovolné hasiče, policisty a další složky ministerstva vnitra. Myslím si, že aby mohl ministr fungovat a věděl, co se děje v resortu, tak nemůže sedět v Praze, ale musí jezdit po ČR. Na Severní Moravě jsem už po několikáté,” sdělil ministr vnitra Jan Hamáček.

Ministr si za účasti vedení města prohlédl zázemí dobrovolných hasičů a dozvěděl se vše o jejich činnosti.

“Ročně zasahujeme u dvou stovek událostí, jezdíme na různé technické pomoci, požáry, prostě událostí všeho druhu, jsme předurčeni jako jednotka k práci na vodě, jak klidné, tak tekoucí a dále jsme předurčeni jako jednotka na chemické havárie. Ve výjezdové jednotce je 24 členů a co se týče sboru, je nás 98,” uvedl starosta SDH Frýdek Michal Pírek.

Hasičská zbrojnice už ale dlouho volá po rekonstrukci. Také o tom byla v průběhu prohlídky řeč.

“Ujíždí nám tady část budovy ze svahu a odděluje se od zbytku budovy, což je třeba stabilizovat, respektive je naplánováno, že se zbourá a postaví se nová část. Pro potřeb hasičů je tady to zázemí už zastaralé a nevyhovující. I pro výjezdovou jednotku, pokud jde o šatny a tak dále. Máme zázemí v garáží, nemáme svou šatnu, pořádné sprchy, takže kompletní rekonstrukci je zapotřebí udělat,” popsal Pírek.

“Je evidentní, že tento areál potřebuje rekonstrukci. Jednotka, která tady slouží, má tolik výjezdů, jako mají některé profesionální jednotky v ČR, takže je zřejmé, že se do frýdeckomísteckých hasičů musí investovat. S panem primátorem jsme hovořili o možnosti zapojení evropských dotací, takže mohu slíbit, že v rámci toho nového období, které nás čeká, budu dbát na to, aby alespoň část peněz, které jsou potřeba na rekonstrukci této stanice přišly do Frýdku-Místku,” slíbil Hamáček.

“My máme v plánu tuto zbrojnici zrekonstruovat a právě se snažíme získat finanční prostředky de facto kde to jde. Pokud by existoval dotační titul na opravu těch hasičáren v příštích letech, velmi by nám to pomohlo. Dále jsme panu ministrovi ukázali budovu městské policie, současnou i tu budoucí, která by měla projít rekonstrukcí a kde by se měla městská policie přestěhovat v dalších letech. A pokud i tam by se nám podařilo získat nějaké dotace, bylo by to úplně skvělé,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Po návštěvě Frýdku-Místku pokračoval ministr vnitra Hamáček do Opavy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy