Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lukáš Horký v Muzeu Beskyd: objevte jeho Příběh krajiny

Příběh krajiny, tak zní název nové výstavy, která je dnes k vidění v Muzeu Beskyd. Jejím autorem je frýdeckomístecký patriot - fotograf Lukáš Horký.

Výstavní prostory frýdeckého zámku nabízí unikátní výstavu fotografa Lukáše Horkého. Zvláštní je tím, ze je celá focená na mobilní telefon.

“Vzniklo to tak, že jsem chodil do krajiny, nechtěl jsem s sebou tahat žádný foťák, a tak jsem si řekl, že abych alespoň věděl, že jsem v té krajině byl, si to zaznamenám na mobil. A vznikl z toho takový soubor, který jsem průběžně doplnil deníkovými záznamy. Příběh krajiny se skládá ze dvou základních částí. Ta první je čistě frýdecká, což znamená, jsou to krajiny, které jsou spojeny čistě s Frýdkem-Místkem a je tam patrný zásah člověka. Tyto krajiny nemají žádný popis, je to jen nějaká zmínka o tom, že jsme tam byli a že ten člověk tam nějak působí, jsou to ponurejší krajiny, nicméně k tomu regionu patří. Zbytek výstavy jsou krajiny z podhůří Jeseníků, Beskyd a ta je o poznání veselejší a doplněná myšlenkami, které mě v tu chvíli v tom kraji napadaly,” řekl autor výstavy Lukáš Horký.

Mezi fotografiemi se najdou i taková místa, která člověk běžně nespatří.

“Na fotce je místo, které se nachází v centru obce Staré Hamry, které bývá běžně zatopené přehradou. Vznikla v době, kdy byla vypuštěná a ukázala se zajímavá krajina, která je úplně bez zásahu člověka,” popsal Horký.

V kontrastu pak naopak stojí fotografie, na kterých je zásah člověka v krajině jasně viditelný.

“Na těchto fotografiích je zaznamenán patrný zásah člověka v krajině. Je to raketová základna ve Frýdku a Místku a podtrhuje ten podtext toho, že když člověk tu krajinu opustí, tak si ta krajina to své zase vezme zpátky,” uvedl Horký.

Autor také často fotografoval kopcovitou krajinu Jeseníků a částečně Vysočiny.

“Tím, že jsem celý život jezdil na chalupu do Jeseníků, mám k té krajině velmi blízko. Je to krajina opuštěná, zatěžkaná odsunem sudetských Němců, ale má co říct, vypráví příběh té krajiny. Když v ní jste, často nepotkáte ani živáčka. Zase to vykládá něco o tom, že je třeba v dnešní uspěchané době hledat ten klid,” sdělil Horký.

Výstava Lukáše Horkého Příběh krajiny potrvá na frýdeckém zámku do 29. března.
Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

Zítra
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků