Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lukáš Horký v Muzeu Beskyd: objevte jeho Příběh krajiny

Příběh krajiny, tak zní název nové výstavy, která je dnes k vidění v Muzeu Beskyd. Jejím autorem je frýdeckomístecký patriot - fotograf Lukáš Horký.

Výstavní prostory frýdeckého zámku nabízí unikátní výstavu fotografa Lukáše Horkého. Zvláštní je tím, ze je celá focená na mobilní telefon.

“Vzniklo to tak, že jsem chodil do krajiny, nechtěl jsem s sebou tahat žádný foťák, a tak jsem si řekl, že abych alespoň věděl, že jsem v té krajině byl, si to zaznamenám na mobil. A vznikl z toho takový soubor, který jsem průběžně doplnil deníkovými záznamy. Příběh krajiny se skládá ze dvou základních částí. Ta první je čistě frýdecká, což znamená, jsou to krajiny, které jsou spojeny čistě s Frýdkem-Místkem a je tam patrný zásah člověka. Tyto krajiny nemají žádný popis, je to jen nějaká zmínka o tom, že jsme tam byli a že ten člověk tam nějak působí, jsou to ponurejší krajiny, nicméně k tomu regionu patří. Zbytek výstavy jsou krajiny z podhůří Jeseníků, Beskyd a ta je o poznání veselejší a doplněná myšlenkami, které mě v tu chvíli v tom kraji napadaly,” řekl autor výstavy Lukáš Horký.

Mezi fotografiemi se najdou i taková místa, která člověk běžně nespatří.

“Na fotce je místo, které se nachází v centru obce Staré Hamry, které bývá běžně zatopené přehradou. Vznikla v době, kdy byla vypuštěná a ukázala se zajímavá krajina, která je úplně bez zásahu člověka,” popsal Horký.

V kontrastu pak naopak stojí fotografie, na kterých je zásah člověka v krajině jasně viditelný.

“Na těchto fotografiích je zaznamenán patrný zásah člověka v krajině. Je to raketová základna ve Frýdku a Místku a podtrhuje ten podtext toho, že když člověk tu krajinu opustí, tak si ta krajina to své zase vezme zpátky,” uvedl Horký.

Autor také často fotografoval kopcovitou krajinu Jeseníků a částečně Vysočiny.

“Tím, že jsem celý život jezdil na chalupu do Jeseníků, mám k té krajině velmi blízko. Je to krajina opuštěná, zatěžkaná odsunem sudetských Němců, ale má co říct, vypráví příběh té krajiny. Když v ní jste, často nepotkáte ani živáčka. Zase to vykládá něco o tom, že je třeba v dnešní uspěchané době hledat ten klid,” sdělil Horký.

Výstava Lukáše Horkého Příběh krajiny potrvá na frýdeckém zámku do 29. března.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Stavebniny Nováková, s.r.o. - pracoviště
Vyšní Lhoty
od 120 Kč/hod.

Detail

Ing. Dana Kaňoková - pracoviště
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí náměstí T.G. Masaryka 1260 okres Frýdek-Místek, příspěvková or
Frýdlant nad Ostravicí
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků