Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaměstnanec nemocniční kuchyně ve Frýdku-Místku se nakazil koronavirem, provoz nemocnice narušen nebude

Změnu zajištění stravování pacientů a zaměstnanců zavedla Nemocnice ve Frýdku-Místku. Jeden ze zaměstnanců stravovacího provozu je totiž pozitivně testován na Covid-19.

"Z důvodu pozitivního výsledku testu na Covid-19 jednoho z pracovníků stravovacího provozu musíme přistoupit ke změně zajištění stravování pacientů a zaměstnanců nemocnice," stojí v tiskové zprávě Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Nemocnice v následujících dnech zajistí stravu vlastní kuchaři, kteří nebudou v karanténě. Nemocnice počítá i s pomocí externích týmů kuchařů z škol ve městě.  "Tuto pomoc jsme projednali s primátorem Michalem Pobuckým v tomto týdnu. Současně jednáme o využití volných kapacit restauračních zařízení ve Frýdku-Místku," uvádí dále Nemocnice ve Frýdku-Místku na svém webu.

ČTĚTE TAKÉ: Nemocnice ve F-M zahájila provoz odběrového místa na testování koronaviru

V noci ze čtvrtku na pátek proběhla v nemocniční kuchyni a jídelně také kompletní dezinfekce. Podle vedení nemocnice nebude provoz celého zařízení narušen a péče o pacienty je i nadále zajištěna.

K situaci se na svém facebookovém profilu vyjádřil i primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký (ČSSD). "V nemocnici ve Frýdku-Místku došlo k nakažení zaměstnance stravovacího provozu. Proto už zajišťujeme od včerejšího rána kuchařky z našich městských škol. Velké poděkování patří všem našim kuchařkám, které se dobrovolně přihlásily a jsou ochotny nastoupit do nemocnice a vařit obědy pacientům. Nemocnice provedla opatření, některé zaměstnance ze stravovacího provozu poslala do karantény, celý stravovací provoz byl v noci na dnešek vydezinfikován. Začaly se nám hlásit restaurace z města, že by chtěly někomu rozvážet jídlo. Všechny kontakty jsem předal řediteli nemocnice. zároveň vyzývám všechny ostatní restaurace, pokud máte zájem a chcete pomoci, bude zapotřebí vařit stravu pro zaměstnance nemocnice. Pokud můžete pomoci a máte chuť, tak prosím kontaktujte přímo nemocnici na emailech nehuncikova@nemfm.cz a duxova@nemfm.cz."

REPORTÁŽ: Občané Frýdku-Místku dostanou speciální nanoroušky, první várka jde seniorům

Ilustrační foto

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků