Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kdo si nepřeparkuje auto, zaplatí jeho přesun i pokutu. Frýdek-Místek zahájil blokové čištění ulic

Frekventovanou ulici 8. pěšího pluku v Místku čeká v neděli blokové čištění. Řidiči by na to rozhodně neměli zapomenout. Každý, kdo tam nechá stát své auto, tak ho nemusí najít na původním místě a navíc zaplatí pokutu i náklady spojené s přesunem.

Čistící vozy a úklidové čety letos kvůli koronavirové krizi vyrazily do ulic v omezeném režimu nebo se zpožděním. Některá bloková čištění byla úplně zrušena a další přesunuta na jiný termín.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Chtěl bych občany upozornit na tuto neděli, konkrétně 6. června, pravidelně jako v letech předcházejících bude probíhat na nejfrekventovanější místní komunikaci na ulici 8. pěšího pluku.

Čištění frekventované ulice v Místku u polikliniky začne tradičně v osm hodin ráno a potrvá nejpozději do čtrnácté hodiny odpoledne. Během té doby nesmí stát v dané lokalitě žádné auto, pokud na to řidiči zapomenou, čeká je po návratu nemilé překvapení.

Jana Matějíková, mluvčí F-M: "V případě, že některé vozidlo přesto zůstane v zóně zaparkované, pak může a taky bude přemístěno na již vyčištěnou plochu v rámci zóny blokového čištění. Řidiči se tím ovšem postihu nevyhnou, zaplatí jednak náklady spojené s přemístěním vozidla a navíc pokutu za přestupek, protože parkovali v místech, kde v dané době neměli."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Ta lokalita je standardně označena dopravním značením vymezujícím ten prostor, který bude čištěn. Bude tam probíhat jak ruční úklid a oddrňování obrubníků, tak samozřejmě strojní čištění za pomoci kropícího vozu."

Bloková čištění se ve městě běžně provádějí v úterý a ve čtvrtek, výjimečně ale na frekventovaných místech jako je parkoviště pod magistrátem ve Frýdku, na ulici Sadová nebo právě 8. pěšího pluku se dělají o víkendech.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Je prakticky nemožné to provést v pracovní den. Už dlouhodobě se to realizuje v neděli, kdy je ten provoz nejmenší a i to vyparkování vozidel. Za normálních podmínek tam parkuje spousta vozidel, ať už z polikliniky nebo ze Sageny, tak to je prostě nejpřijatelnější období."
Jana Matějíková, mluvčí F-M: "Blokové čištění ulic ve městě probíhá od roku 2007. Cílem je co možná nejlépe vyčistit komunikace od prachu a zbytků posypových materiálů po zimě, ale taky vyčistit a opravit kanálové vpusti, ke kterým je za běžného provozu problematický přístup.

Další velké parkoviště pod magistrátem ve Frýdku pak čeká blokové čištění v sobotu 20. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy