Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o senior taxi ve Frýdku-Místku roste, nově bude jezdit i do knihovny

O senior taxi je ve Frýdku-Místku stále větší zájem. Od začátku roku si průkazku pro jízdu za 20 korun vyřídilo už na 1300 seniorů. Magistrát navíc vyslyšel jejich prosby a nově rozšířil jízdy o cesty do knihovny.

Pracovní den krátce před devátou hodinou. K domovu pro seniory Na Aleji se sjely hned dva vozy Senior Taxi. Řidiči vyzvedávají dvě klienty, obě mají cestu k lékaři.

Anketa: 1.) "Já dneska jedu poprvé a to jsem zvědavá, protože jedu k doktorovi Niklovi." 2.) "Podruhé jedu, je to výborné, protože sem tam občas se mi začne špatně chodit, jo a teď já nevím jak se tam dostanu. Dneska jsou rozkopané cesty všechny." 
Robert Strnadel, řidič senior taxi: "Máme objednávky, které nám chodí na služební telefon a vlastně nakládáme lidi prostě přesně v tu hodinu a minutu, kdy se objednali."

Taxislužbu pro seniory zavedlo město letos v lednu, za tu dobu se těší velké oblibě. Jedna jízda stojí 20 korun, jezdí se od 6 do 14 hodin a měsíčně mohou senioři využít maximálně 6 jízd.

Robert Strnadel, řidič senior taxi: "Cíle jsou jasné, jako klasicky poliklinika, nemocnice, případně někdo na hřbitov, když potřebuje zavést nějaké květiny nebo tak."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Službu mohou využít senioři, kteří jsou starší sedmdesáti let a zároveň jsou držiteli průkazu Senior Taxi. Tento průkaz je možné si zdarma vyřídit na magistrátu ve Frýdku-Místku a to na odboru sociálních služeb na ulici Radniční ve Frýdku."

Průkazku si už nechalo vystavit na 1300 seniorů. Jízdu s nimi může zdarma absolvovat i doprovod. Řidiči jsou ale ochotní a vždy pomůžou nebo poradí.

Robert Strnadel, řidič senior taxi: "My jim říkáme, my jsme senior taxi, takže můžete být v klidu, nemusíte se honit, nemusíte se omlouvat za to, že třeba chodíte pomalu a tak dále."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Senioři mohou využívat Senior Taxi do zdravotnických zařízení, ordinací praktických lékařů, úřady, na poštu, ale také i třeba na autobusové či vlakové nádraží, ale i na hřbitovy a to vše na území města Frýdku-Místku. Nově jsme vyslyšeli prosby seniorů, aby mohli jezdit senioři do knihoven, a to také na území města Frýdku-Místku."

Taxislužba je čím dál vytíženější, po jejím zavedení v lednu a únoru ji využívala sotva stovka seniorů, teď už jsou čísla mnohem vyšší.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celkově bylo přepraveno od ledna do dnešního dne zhruba 900 seniorů, každý měsíc je o tuto službu větší a větší zájem, například v květnu bylo přepraveno 160 osob, kdežto v červnu o 100 více, tedy 260."

Ve městě žije přes čtyři a půl tisíce seniorů nad 70 let. Formou poskytování terénních i odlehčovacích služeb se magistrát snaží, aby byli co možná nejdéle soběstační, případně aby ulehčil rodinám, které o ně pečují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy