Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Není potřeba talent, důležitá je chuť tvořit. Příměstský tábor Mozaika ve Frýdku-Místku děti velmi bavil

Děti nemusejí mít talent, důležité je, že mají chuť tvořit. To je heslo kreativního a velmi oblíbeného příměstského tábora Mozaika, na kterém si děti letos vyzkoušely různé techniky převážně textilní tvorby, ale i výrobu drobných šperků nebo dekorativních bytových doplňků.

Vlastnoručně vyrobené obaly na knížky, batikovaná trička nebo třeba misky a kelímky s vlastním obrázkem. Nejen to si vyrobily děti na kreativním příměstském táboře Mozaika.

Anketa: 1.) "Nejvíc mě asi bavilo takové zrcátko, co máme ještě v keramice, ale taky jsme ještě dělali takový portrét, to mě taky bavilo a šití." 2.) "Vyrobila jsem třeba takový deníček s provázkem nebo takový kelímek, kde se mění různě obličeje. Líbí se mi to tady, je to tady super." 3.) "Mě se nejvíc líbila tady ta peněženka, co jsme dělali a je to tu strašně hodně zajímavé, hlavně jak tu vyrábíme."
Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč F-M: "Vyrábíme, používáme různé techniky. Letos Mozaika je věnována především textilním technikám, takže už jsme vyzkoušeli batiku, ebru, voskovou batiku, šili jsme, máme i výrobu bambulí a střapců za námi."

Původně byl tábor pouze pro 12 dětí, ale pro velký zájem organizátoři téměř zdvojnásobili jeho kapacitu na 22.

Anketa: 4.) "Já maluju auta, budeme je dávat na misku a jinak se mi tady nejvíce líbilo.., mě se tady líbilo všechno." 5.) "My budeme dělat jakoby misku a teď si kreslíme různé věci, obrázky, které pak nakreslíme na tu misku, já kreslím auta a kytaru."
Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Děti si vyrábějí různé výrobky, které si na konci toho týdne odnesou domů, dneska třeba děláme různé motivy na misky, máme speciální fixy, které vlastně vydrží na tom porcelánu, takže děti si dělají prvně návrhy."

Všechno, co děti během příměstského tábory vytvoří, předvedou na jeho konci na výstavě rodičům.

Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč F-M: "Pro nás není podmínka talent, pro nás je podmínka, že dítě chce a má chuť tvořit. Tady se vytvořila velice dobrá skupinka dětí, které jsou velmi tvůrčí, nápadité a pracují s takovou chutí a v takovém klidu, že kolikrát si říkáme, že vlastně ani není možné, že tady tolik těch dětí máme."

Kromě pětidenních příměstských táborů mohly děti navštívit ve středisku volného času i jednodenní akce, jako například taneční workshop.

Anketa: 6.) "Jsem tady dneska poprvé a naučila jsem se tady tancovat." 7.) "Chodím sem ráda a učím se tady tancovat." 8.) "Naučila jsem se taneček nový, který je z vývrtky."
Linda Hořáková, pedagog volného času: "Je to akce taneční skupiny Dance 4 Fun, děti tu máme dneska od 4 do 7 let, takže to máme jako tematicky spíš do pohádky, ale jelikož děti nevydrží celé tři hodiny tancovat, tak to máme proložené i nějakou výtvarkou, hrama, svačinkou."

Děti tak během prázdnin nemusely sedět doma, z akcí si odnesly plno zážitků, poznaly nové kamarády a naučily se i samostatnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy