Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výlukové jízdní řády ve Frýdku-Místku čekají změny, zajistí lepší návaznost na dálkové spoje

Oprava sjezdů a nájezdů na estakádu ve Frýdku-Místku si vyžádala i změnu téměř většiny autobusových jízdních řádů. Po letním režimu budou nově od 30. srpna výlukové jízdní řády opět upraveny. Hlavním důvodem je především zajištění lepší návaznosti na dálkové spoje.

Až dva roky by mohly ve Frýdku-Místku platit výlukové jízdní řády. Většina běžných cestujících se s nimi v průběhu léta seznámila, někteří výrazné změny ani nepocítili a k cestování městskou hromadnou dopravou výhrady nemají.

Anketa: 1.) "Je to úplně normální, jak přes normální rok, jako autobusy jezdí. 2.) "To jsem moc ani nezažil, vždycky co jezdím autobusem, tak bez problémů, nemám proti tomu námitky." 3.) "Já jsem teď sice byla v nemocnici dlouho, ale ty bezbariérové autobusy jsou výborné, takže celkem se mi dobře jezdí, bohužel musíme mít roušky, jediní v republice myslím."

Cestující by ale i přesto měli být opět na pozoru. 30. srpna totiž dojde k další úpravě výlukových jízdních řádů u autobusů. A to na základě připomínek některých cestujících, ale i z provozních důvodů.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tím, jak je hodně stavebních prací po městě, s tím, že jsou uzavřeny sjezdy a nájezdy na estakádu, tak jsou výlukové jízdní řády. Ale během provozu se ukázalo, že některé ty linky nezajíždějí tak jak bychom potřebovali. Měnila se návaznost a právě díky zpoždění některých autobusů se na některé návaznosti nedaří dosahovat, takže došlo k úpravám právě spíš času."

Upraveny budou spoje na 12 z celkem 19 linek. Některé budou uspíšeny nebo opožděny. U linek 302 a 306 budou upraveny víkendové spoje a například vybrané spoje linky 302 pojedou až k Tescu v Místku a u linky 301 bylo několik spojů prodlouženo až na zastávku Řepiště, U Kříže, aby měly o víkendu lepší návaznost na linku ostravské MHD číslo 81.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Aby autobus stihnul na ty jednotlivé přípojné linky, které má, popřípadě došlo i k protažení některých linek, protože autobus nám třeba skončil někde a pak dvacet minut čekal a teprve následně projížděl třeba na nějakou další konečnou, takže my jsme to upravili, ať nečeká a rovnou jsme ho natáhli na konečnou, ať může rovnou pokračovat dál."

Upravené jízdní řády budou vyvěšeny na autobusových zastávkách, k dispozici jsou také na webu města, dopravce i v databázi IDOS. V tištěné podobě si je můžete vyzvednout i na pobočkách turistických informačních center.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Doporučuju, ať si jednotliví uživatelé zkontrolují ty své pravidelné linky na idosu a přesvědčí se, zda ta jeho linka došla nějaké úpravě."

MHD čeká ještě jedna pozitivní změna. Nové přepravní podmínky umožní cestujícím ve Frýdku-Místku platit jízdné také prostřednictvím mobilní aplikace ODISapka.

Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: "Cestující si může stáhnout v podstatě do chytrých telefonů vlastně aplikaci, přes kterou přes bankovní kartu si zaplatí vlastně jízdenku po celém kraji s tím, že vlastně aplikace potom řidičům ukáže, jestliže je jízdenka platná, jak dlouho je platná, pro kolik cestujících platí a podobně."

Přepravce do budoucna počítá i s dovybavením autobusů čtečkou QR kódů, což by zajistilo plynulejší moderní odbavování cestujících.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy