Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek chce zakázat parkování dodávek na sídlištích, vyzkouší ho na Růžovém pahorku

Frýdek-Místek chce zakázat dodávkám parkovat přes noc na sídlištích. Ve zkušebním režimu proto nově otestuje regulaci parkování vozidel s hmotností nad 2,5 tuny na sídlišti Růžový pahorek. Pokud se nápad, který už platí v řadě jiných měst v kraji osvědčí, rozšíří se i na další sídliště.

Mohou zabírat více parkovacích míst, bránit ve výhledu a někdy je dost nepříjemné je objíždět. Dodávky v poslední době trápí nejedno sídliště a ve Frýdku-Místku jim tam chtějí parkování zakázat.

Anketa: 1.) "Já jsem pro, protože některé ty dodávky zabírají i tři parkovací místa, takže to je problém a hlavně se zastaví třeba ve vjezdu na parkoviště. Já bydlím tady na Jeronýmové o kousek výše a pak je problém i vjet na to parkoviště, takže jsou bezohlední i docela oni." 2.) "S parkováním je to tady stále špatné, i kdyby tu nestály dodávky." 3.) "Problém to je, protože oni to mají z fabriky někde a tu to napráskají auta a pak není kde zaparkovat." 4.) "Hlavně zaparkovat je tady velký problém, protože je tady plno aut."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My už jsme delší dobu uvažovali o tom, že chceme omezit parkování dodávek na sídlištích. Ty propočty, které máme, tak nejhorší situace je na sídlišti Růžový pahorek a na sídlišti Slezská. Takže my jsme už někdy na konci minulého roku začali jednat s Policií České republiky."

Byl zpracován návrh na změnu dopravního značení, který policie schválila. Zákaz parkování dodávek si tak město vyzkouší právě na sídlišti Růžový pahorek.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ono je vhodné tím, že má poměrně malý počet vjezdových míst, takže se mnohem snáz bude osazovat značkami upozorňujícími na možnost parkování dodávek pouze v hodinách mezi 8. až 17. hodinou. Mimo tento čas jim parkování nebude dovoleno."

Jednou z variant parkovišť, které by město chtělo vyčlenit pro parkování dodávek je tady toto velké parkoviště Pod Zámkem.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V případě Růžového pahorku se zatím uvažuje o parkovišti naproti Kauflandu, kde se mohou v docházkové vzdálenosti zaparkovat a u dalších sídlišť budeme vždycky se snažit hledat nějakou plochu, kde ty dodávky mohou zaparkovat."

Zákaz parkování se bude týkat všech vozidel s hmotností nad 2,5 tuny. Pokud se na Růžovém pahorku osvědčí, v budoucnu se rozšíří i do dalších lokalit ve městě.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My teď v tom projektu vyzkoušíme nakolik to funguje, jestli to způsobuje nějaké problémy. A hlavně čekáme teda, že v tom zimním období se uvidí, zda nám to třeba ulehčí i zimní údržbu, popřípadě rozhledy a výhledy jednotlivých vozidel."

Dopravní značky upravující dobu parkování by měly být instalovány během prvního týdne v září. Podobný systém už funguje v například v Orlové, Ostravě-Jihu nebo v Ostravě-Porubě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy