Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dodávky mají v Ostravě Porubě svá parkoviště. Na jiných už nezaparkují

Ostrava-Poruba |

Nákladní auta nad 2 a půl tuny mohou v Ostravě-Porubě parkovat už jen na vyhrazených místech. Radnice pro ně vytipovala 9 odstavných ploch, na kterých pohodlně zaparkuje až 180 vozidel.

V Ostravě-Porubě dlouhodobě chybí parkovací místa. Dobrou zprávou je, že od března se řidičům osobních aut alespoň částečně ulevilo. Parkovací místa v blízkosti jejich domovů už jim nezabírají dodávky. Alespoň ne v době od 5 odpoledne do 7 hodin ráno. Radnice je odtamtud vykázala.

“Od 1.března platí vyhláška na vymístění dodávek v Porubě s tím, že jsme vytvořili 9 parkovacích ploch, kde se vměstná až 180 dodávek s tím, že tady se nacházíme teď na jedné této parkovací ploše. Týká se to nákladních automobilů  nad 2,5 tuny. To, že je nákladní automobil, o tom se může vlastník dozvědět ve velkém technickém průkazu a městská policie má samozřejmě přístup do tohoto registru,” uvádí Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

Na vytipované plochy upozorňuje svislé dopravní značení a také dopravní značky na všech příjezdech do Poruby. Zákaz parkování dodávek mimo tato parkoviště pravidelně kontrolují strážníci a hříšníkům rozdávají pokuty, 

“Občané na to poukazovali dlouhodobě. Jedná se jednak o bezpečnostní hledisko. Mnohdy občané vlastně neviděli přes ty dodávky ani při výjezdu z toho daného parkoviště, z té dané lokace a za druhé mnohdy ty dodávky, tyto automobily zabíraly víc než jedno parkovací místo,” dodává Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

“Bylo k tomu přistoupeno proto, že nemáme možnost jako třeba Ostrava-Jih, mít dlouhou jednu komunikaci, na kterou se umístí 30,40 dodávek, ale snažili jsme se to kompenzovat tím, že jsme zde po obvodu Poruby na hlavních tazích vymístili dodávky na parkoviště v počtu 9 parkovišť, aby ti řidiči měli v podstatě nějaký systém park and right, mohli vystoupit z auta a nějakým způsobem se dopravit i tou MHD do místa bydliště,” říká Lubomír Gazda, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací 

Odstavná parkoviště řidiči dodávek najdou na ulicích Otakara Jeremiáše, Bedřicha Nikodema, Karola Šmidkeho, Pavlouskova, Jana Šoupala, 17. listopadu , Sokolovská, Skautská a Polská.

“Od 1.3., kdy vstoupilo v platnost toto opatření, hned večer jsem si udělal kontrolní jízdu po všech 9 parkovištích a kromě dvou parkovišť, kde ta obsazenost byla, u všech ostatních parkovišť stály už disciplinovaně řidiči dodávek, za což jim patří velký dík těmto lidem, ale byla tam spousta ještě volných míst od zhruba těch 5 do 15 až 20 míst nahoře na Jeremiáši minimálně 30 míst,” napočítal Lubomír Gazda, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací 

A podobně dopadly kontroly i v pondělí večer a v úterý ráno. Nepotvrdilo se tak, že by vytyčených míst pro dodávky bylo málo.

Nahlásit chybu


K tématu

Havířov mění pravidla pro parkování dodávek ve městě

19. března 2024 11:05 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Všechna vozidla, která mají v technickém průkazu označení N 1, tedy nákladní a jsou těžší než 2,2 tuny, budou muset v Havířově od 18 do 6 hodin ráno parkovat pouze na vyhrazených parkovištích.

V Ostravě začne stavba parkovacího domu pro 600 aut

16. února 2024 16:53 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Až 600 parkovacích míst nabídne nový parkovací dům v Ostravě. Stát bude mezi Skeletem a krajským úřadem, v místě současného parkoviště pro 77 aut. Parkovací dům by měl být hotový do konce roku 2025. Náklady jsou aktuálně odhadnuty na 397 milionů korun bez DPH.

Dodávky budou v Havířově přes noc parkovat jen na vyhrazených místech

19. března 2024 21:19 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Všechna vozidla, která mají v technickém průkazu označení N 1, tedy nákladní a jsou těžší než 2,2 tuny, budou muset v Havířově od 18 do 6 hodin ráno parkovat pouze na vyhrazených parkovištích.


Záchranáři zasahovali na Ostravsku u dvou domácích porodů současně

Včera 13:19 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V rozmezí 5 minut přijal v sobotu časně ráno dispečink záchranné služby v Ostravě hlášení o probíhajících porodech. Ve Zbyslavicích přišlo děvče na svět v bytě rodičů za asistence posádky, v druhém případě v Ostravě už je maminka vítala s právě narozenou dcerkou v koupelně.

Moravskoslezská linka 158 přijala loni téměř 170 tisíc hovorů

14. února 2025 12:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Moravskoslezští operátoři linky 158 vyřídili v loňském roce 168 235 hovorů. Nejvyšší počet volání zaznamenali během povodní, kdy v jednom dni přijali až 1 500 hovorů. Policisté operačního střediska nejen koordinují zásahy, ale také poskytují informace a zpětnou vazbu.

Stavba lávky mezi Karvinou-Loukami a polskou obcí Hażlach se blíží

14. února 2025 14:58 | Karviná | Gabriela Stašová | Regionální zprávy POLAR

Blíží se stavba nové lávky, která povede z městské části Karviná-Louky do polské obce Hażlach. Realizace projektu má nastat v dubnu a lávka má propojit dvě stávající cyklostezky na obou stranách hranic. Česko-polské vazby tak ještě více posílí a očekává se i pozvednutí turistického ruchu v regionu.

Havířov chce v Dolních Datyních předělat dům na lékařské ordinace

14. února 2025 17:02 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Zhruba 18 milionů korun se chystá radnice v Havířově investovat do rekonstrukce objektu v Občanské ulici v Dolních Datyních, kde by následně vznikl dům zdraví.

Běží veřejná sbírka na opravu varhan v červeném kostele v centru Ostravy

Evangelický Kristův kostel v centru Ostravy potřebuje opravit historické varhany. Církev proto vyhlásila veřejnou sbírku a doufá, že i díky pomoci veřejnosti začne s opravami ještě letos.

Ve Frýdku-Místku bude kurz pro zájemce o práci v sociálních službách

Práce v sociálních službách je potřebná a perspektivní. Ve Frýdku-Místku proto proběhne akreditovaný kurz pro zájemce o pečovatelství. Nabídne nejen teoretické znalosti, ale také praxi pod odborným dohledem. Kurz startuje 24. února a je určen všem, kteří chtějí pomáhat a zároveň se profesně rozvíjet.

Druhý parkovací dům u Pokladu v Ostravě-Porubě je v provozu

13. února 2025 17:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská | Expres Ostrava-Poruba

U Domu kultury Poklad je v provozu už i druhý parkovací dům. Celková rekonstrukce Pokladu i revitalizace jeho okolí je tak u konce. Parkovací dům nabízí 64 nových míst.

Soutěž amatérských kapel Líheň probíhá opět i v karvinském Hard Cafe

13. února 2025 16:12 | Karviná | Gabriela Stašová | Regionální zprávy POLAR

I letos karvinský klub Hard Cafe hostí soutěž kapel Líheň, a to už poněkolikáté. Soutěž přežila i covidové roky, čehož si její pořadatelé velice váží. Tradičně přinese Líheň návštěvníkům veškerých koncertů to nejzajímavější z mladé klubové scény.

Asterix připravil pro děti na jarní prázdniny velkou zábavu

14. února 2025 11:08 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Středisko volného času Asterix i v letošním roce připravilo pro děti dva příměstské tábory. Děti si užily mnoho aktivit ne jen v prostorách základen, ale také absolvovaly zajímavé výlety.

Hokejisté Poruby podpořili dvěma utkáními dobrou věc

13. února 2025 17:37 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská | Expres Ostrava-Poruba

Hokejisté Poruby dvěma utkáními podpořili dobrou věc. První utkání bylo spojeno s charitativní sbírkou. Druhé pak bylo poděkováním složkám Integrovaného záchranného systému za jejich každodenní práci.

Radnice Ostravy-Jihu ocenila reprezentanty z Olympiády dětí a mládeže

Mladí sportovci ze základní školy Bohumíra Dvorského, kteří reprezentovali kraj na letošní Olympiádě dětí a mládeže se dočkali slavnostního přijetí na radnici obvodu Ostrava-Jih. Vedení ocenilo jejich výkony a poděkovalo jim za skvělou reprezentaci regionu.

Ostrava podepsala s koksovnou dohodu o investicích do technologií. Pomůže to ovzduší ve městě

14. února 2025 9:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Kvalita ovzduší v Ostravě se zase o něco zvýší. Město totiž podepsalo s vedením firmy OKK Koksovny dodatek k dohodě v oblasti životního prostředí. Společnost se zavázala k investicím, které povedou k omezení emisí z koksárenského provozu.

Poruba také letos ze svého rozpočtu podpořila kulturu

13. února 2025 17:27 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská | Expres Ostrava-Poruba

Poruba dlouhodobě podporuje kulturu v obvodu. A stejně tomu je i v letošním roce. Peníze poputují nejen kulturním organizacím, ale také na vybrané akce.

Policisté dopadli lupiče z večerky. Peníze mu měly pomoci vyřešit zoufalou situaci

V listopadu jsme v našem zpravodajství zveřejnili výzvu km loupeži v ostravské večerce. Lupič s nožem v ruce vybral kasu a utekl. Policistům se nyní podařilo pachatele dopadnout a překvapivě má čistý trestní rejstřík.

Hokejisté Vítkovic vyhráli počtvrté v řadě. Na posledním místě v tabulce je vystřídalo Kladno

13. února 2025 8:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Milovníci hokeje už mohou být klidnější. Vítkovice vyhrály počtvrté v řadě a na posledním místě tabulky je vystřídalo Kladno. K excelentním výkonům gólmana Hrachoviny se přidali i ostatní a obětavě vypomáhají v obraně.

Dvoje sportoviště u základních škol v Ostravě-Jihu jsou otevřená veřejnosti i přes zimu

12. února 2025 16:22 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Ani mrazivé zimní dny nemusejí být překážkou pro aktivní volnočasové aktivity. Obyvatelé Jihu si mohou i v těchto chladných dnech užívat pohyb venku díky projektu Otevřená hřiště. Jedná se o sportoviště na zahradě ZŠ Krestova a ZŠ Provaznická.

Dodávky mají v Ostravě Porubě svá parkoviště. Na jiných už nezaparkují
Vydáno 5. března 2020 8:32, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Nákladní auta nad 2 a půl tuny mohou v Ostravě-Porubě parkovat už jen na vyhrazených místech. Radnice pro ně vytipovala 9 odstavných ploch, na kterých pohodlně zaparkuje až 180 vozidel.

V Ostravě-Porubě dlouhodobě chybí parkovací místa. Dobrou zprávou je, že od března se řidičům osobních aut alespoň částečně ulevilo. Parkovací místa v blízkosti jejich domovů už jim nezabírají dodávky. Alespoň ne v době od 5 odpoledne do 7 hodin ráno. Radnice je odtamtud vykázala.

“Od 1.března platí vyhláška na vymístění dodávek v Porubě s tím, že jsme vytvořili 9 parkovacích ploch, kde se vměstná až 180 dodávek s tím, že tady se nacházíme teď na jedné této parkovací ploše. Týká se to nákladních automobilů  nad 2,5 tuny. To, že je nákladní automobil, o tom se může vlastník dozvědět ve velkém technickém průkazu a městská policie má samozřejmě přístup do tohoto registru,” uvádí Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

Na vytipované plochy upozorňuje svislé dopravní značení a také dopravní značky na všech příjezdech do Poruby. Zákaz parkování dodávek mimo tato parkoviště pravidelně kontrolují strážníci a hříšníkům rozdávají pokuty, 

“Občané na to poukazovali dlouhodobě. Jedná se jednak o bezpečnostní hledisko. Mnohdy občané vlastně neviděli přes ty dodávky ani při výjezdu z toho daného parkoviště, z té dané lokace a za druhé mnohdy ty dodávky, tyto automobily zabíraly víc než jedno parkovací místo,” dodává Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

“Bylo k tomu přistoupeno proto, že nemáme možnost jako třeba Ostrava-Jih, mít dlouhou jednu komunikaci, na kterou se umístí 30,40 dodávek, ale snažili jsme se to kompenzovat tím, že jsme zde po obvodu Poruby na hlavních tazích vymístili dodávky na parkoviště v počtu 9 parkovišť, aby ti řidiči měli v podstatě nějaký systém park and right, mohli vystoupit z auta a nějakým způsobem se dopravit i tou MHD do místa bydliště,” říká Lubomír Gazda, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací 

Odstavná parkoviště řidiči dodávek najdou na ulicích Otakara Jeremiáše, Bedřicha Nikodema, Karola Šmidkeho, Pavlouskova, Jana Šoupala, 17. listopadu , Sokolovská, Skautská a Polská.

“Od 1.3., kdy vstoupilo v platnost toto opatření, hned večer jsem si udělal kontrolní jízdu po všech 9 parkovištích a kromě dvou parkovišť, kde ta obsazenost byla, u všech ostatních parkovišť stály už disciplinovaně řidiči dodávek, za což jim patří velký dík těmto lidem, ale byla tam spousta ještě volných míst od zhruba těch 5 do 15 až 20 míst nahoře na Jeremiáši minimálně 30 míst,” napočítal Lubomír Gazda, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací 

A podobně dopadly kontroly i v pondělí večer a v úterý ráno. Nepotvrdilo se tak, že by vytyčených míst pro dodávky bylo málo.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000019410/dodavky-maji-v-ostrave-porube-sva-parkoviste-na-jinych-uz-nezaparkuji