Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku si užily Dovádivé dopoledne se psy, oblíbenou akci v závěru programu Prázdniny ve městě

V závěru prázdnin si děti ve Frýdku-Místku užily Dovádivé dopoledne se psy. V areálu kynologického cvičiště je čekala ukázka výcviku psů, dozvěděly se zajímavosti o canisterapii a na několika stanovištích plnily různé úkoly. Jedna z posledních akcí v programu Prázdniny ve městě měla opět velký úspěch.

Desítky dětí zaplnily areál sportovního klubu Policie Frýdek-Místek. S velkým odhodláním a zodpovědností plnily různé úkoly, u kterých na ně dohlíželi čtyřnozí kamarádi.

Anketa: 1.) "Tam jsme skákali přes různé překážky, potom jsme malovali, mohli jsme si aj pohladit pejska i nakrmit, to bylo super." 2.) "Mě se tady nejvíc líbila překážková dráha." 3.) "Překážky, přeskakovala jsem, dělala jsem slalom, potom jsem si hladila psa, byla jsem u městské policie a teď půjdu na další úkoly."
Lenka Šebestová, Český kynologický svaz ZKO Frýdek-Místek: "Připravili jsme v rámci Prázdnin ve městě pod Střediskem volného času Klíč akci s názvem Dovádivé dopoledne se psy, kde se snažíme dětem zpestřit dopoledne. Je to akce zaměřená preventivně, takže kromě toho, že tady je spousta stanovišť, kde se děti dozví o psech, o tom jak je správně cvičit, jak je správně krmit, je tady také canisterapie a jsou tu zástupci Městské policie."

Jak mohou pejsci pomáhat už jen svou přítomností, názorně dětem předvedli a také vysvětlili zástupci sdružení Podané ruce, které má ve městě více než dvacetiletou tradici.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "V projektu Canisterapie máme asi 70 dobrovolníků, 50 aktivních canisterapeutických týmů a vlastně asi 50 a více pejsků, kteří navštěvují hospic, nemocnici, dětský domov, domovy pro seniory, dům pokojného stáří, Základní a mateřskou školu Naděje pro děti s různým postižením."

V rámci programu shlédli návštěvníci také ukázku výcviku a poslušnosti psů.

Anketa: 4.) "Přišla jsem se svými dětmi, ještě jsme vzali děti sousedů a neteře. Chodíme tady pravidelně na tu akci s pejsky a děti to baví." 5.) "Přišel jsem tady s manželkou a s vnoučaty. No a vnoučatům se tu líbí." 6.) "Přišla jsem s dvěma holčičkama a je to fajn a myslím, že je nejvíce baví mazlit se s pejsky."

Akci organizovali členové nově vzniklého kynologického klubu, jehož instruktoři zájemcům rádi pomůžou vycvičit jejich pejsky.

Lenka Šebestová, Český kynologický svaz ZKO Frýdek-Místek: "Cvičíme zde na kynologickém cvičišti a každý, kdo má psa, může se k nám přijít podívat, zacvičit si, ukážeme mu co má se psem dělat a po nějaké době se může stát členem a sám si potom může se psem složit zkoušky základní."

Dovádivé dopoledne se psy tak byla jedna z posledních akcí letošního programu Prázdniny ve městě, který má pravidelně každý rok u dětí i dospělých velký úspěch.

Nahlásit chybu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail