Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dražba budovy fitnesscentra ve Frýdku-Místku bude 12. listopadu, odstartuje na více než 5 milionech korun

Frýdek-Místek už naplánoval termín dražby budovy fitnesscentra na ulici 8. pěšího pluku. Proběhne 12. listopadu a vyvolávací cena bude začínat na znaleckém odhadu za budovu, což je 5 milionů 150 tisíc korun. Ještě předtím budou ale pro zájemce naplánovány 3 prohlídky objektu. Do dražby půjde pouze budova, vybavení patří provozovatelce fitnesscentra.

Budova na rohu ulice 8. pěšího pluku je poslední z části velkého komplexu, který kdysi celý vlastnilo město. Doposud v ní sídlí fitness centrum a jeho majitelka má prostory v pronájmu. Teď už je ale rozhodnuto, že objekt se prodá v dražbě.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Budova není zrovna v ideálním stavu a bylo by nutno činit další opravy a investice do této budovy v řádech milionů korun. Jde tam zejména o okna a střechu, nicméně celé by se to jevilo pro město nerentabilní, protože ten výnos z nájmu není takový, aby pokryl ty budoucí náklady na opravy a investice, proto tu budovu prodáváme."

Budova je z roku 1975 a stavebně a technický stav odpovídá jejímu stáří a opotřebovanosti. Energetická náročnost se na hodnotě E a pro prodej hraje i fakt, že město pro budovu nemá další využití. Nabídlo ji k odborům magistrátu i městským společnostem a příspěvkovým organizacím.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Opravdu není v zájmu města dále prostě tuto budovu vlastnit. Naopak očekáváme od té dražby, že nám přinese potřebné finanční prostředky do rozpočtu města."

Dražba se uskuteční 12. listopadu v 15 hodin v hlavní budově frýdeckého magistrátu.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vyvolávací cena se odvíjí od obvyklé ceny zjištěné znalcem a bude se zahajovat v dražbě na částce 5 150 000,- Kč. Minimální příhoz bude 50 tisíc korun."

Fitness centrum je nyní z rozhodnutí vlády uzavřené a jeho majitelka sama neví co bude dál, zda vůbec bude po dražbě moci v prostorách dál fungovat. Na kameru s námi o tom ale mluvit nechtěla. Lidé si ale podle jejích slov přejí, aby fitnesscentrum zůstalo zachováno. Celá budova bývalého komerčního centra je rozdělena na tři části a má také tři majitele. Část s ordinacemi zubařů je v majetku jednoho z lékařů. Část s restaurací a službami je v majetku společnosti Limit Invest s.r.o., která už v minulosti požádala město o odkup části s fitness centrem. Do reportáže se nám ale zástupce firmy nechtěl vyjadřovat s tím, že zatím neví, zda se do dražby přihlásí.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten, kdo splní podmínky pro účasti v dražbě, zejména složení dražební jistoty ve výši jeden milion korun, tak se účastnit může a v podstatě měli jsme i žádost o prodej této budovy ze strany jedné soukromé společnosti, ale my jsme nechtěli jít cestou přímého prodeje, právě jsme se rozhodli pro tu dražbu, aby se skutečně ukázalo, jaká je obvyklá cena a pro tyto účely se ta dražba hodí nejlépe."

Pro zájemce budou připraveny tři prohlídky objektu. První bude už příští týden ve čtvrtek 22. října v 10 hodin. Další pak 29. října ve 13 hodin a poslední 4. listopadu v 15 hodin.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Důl Paskov, Staříč
Frýdek-Místek
od 16 800 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků