Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční výzdoba ve Frýdku-Místu bude stejná jako loni, nad pořádáním trhů stále visí otazník

Frýdek-Místek zatím potvrdil, že o vánoční výzdobu letos lidé nepřijdou. Město bude vyzdobeno ve stejném provedení jako loni a obě náměstí dostanou i své vánoční stromy. Přesto se stále neví, jestli vůbec proběhnou vánoční trhy, případně jakou by mohly mít formu.

Rozsvícení vánoční výzdoby letos ve Frýdku-Místku připadne na 27. listopadu. To je zatím jedna z mála pozitivních a potvrzených zpráv v souvislosti se současnou nepříznivou a nejistou situací kolem pandemie koronaviru.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Naši zaměstnanci už v průběhu měsíce října zahájili instalaci vánoční výzdoby. Dá se říct, že rozsah té vánoční výzdoby bude zhruba stejný, jako v letech předcházejících. Dominantou určitě 8. pěší pluk, ulice T.G. Masaryka, obě náměstí."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vánoční výzdoba je chystaná ve stejném rozsahu jako loni, prováděla se pouze záchovná údržba, takže nechystáme žádné změny a doufám, že město se bude líbit stejně jako v loňském roce."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V posledním tom listopadovém týdnu předtím budou instalovány stromy vánoční na místeckém náměstí. Oba budou jedle, na místeckém náměstí bude z lokality ulice Nová v Místku a na Frýdeckém náměstí to bude jedle ze sídliště K Hájku."

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu letos ale zcela jistě nebude. Běžně je to akce, kterou každoročně navštěvují tisíce lidí. Otázka organizace vánočních trhů zůstává zatím stále otevřená. Potvrzeno už je, že během adventních dní nebude žádný doprovodný kulturní program. Možnost pořádat trhy v nějakém omezeném režimu bude záležet na rozvolnění vládních opatření. Město tak zatím instaluje alespoň jistou výzdobu, aby ulice zcela jistě dýchly vánoční atmosférou. Světel bude plné město.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Náměstí budou znovu nasvětleny, kašna na Místeckém náměstí, budou tam i tři andělé s těmi hudebními motivy, tak jak byly v loňském roce poprvé, takže připravujeme a ladíme to k tomu pátku 28. listopadu."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Lidem se opravdu líbí jak osvětelní 8. pěšího pluku, tak i frýdecké náměstí i místecké náměstí je vyzdobeno stejně, přesto vždycky lidem se velmi líbí a je to právě připomenutí té vánoční atmosféry."

Magistrát také ještě potvrdil, že nechce připravit veřejnost o velkolepý ohňostroj, který pravidelně vítá příchod nového roku. Letos bude ale s největší pravděpodobností stále platit zákaz shromažďování, proto ho lidé nebudou moci sledovat v davech na místech, kde byli doposud zvyklí. Celou situaci s vývojem kolem případných plánů na Vánoce budeme sledovat a jakmile padnou další jasná rozhodnutí, přineseme o nich reportáž.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků