Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frekventovaná Příborská ulice ve Frýdku-Místku bude o víkendu opět uzavřena, stavbaři pokročili ve výstavbě mostu obchvatu

Řidiče projíždějící Frýdkem-Místkem čeká opět další dopravní omezení. V pátek odpoledne bude opět až do konce víkendu uzavřen hlavní tah na Příbor. Stavbaři se totiž potřebují opět posunout ve výstavbě mostu, který je součástí obchvatu. Připravena je objízdná trasa, u které se opět očekává delší zdržení, dopravu budou ale pomáhat řídit i policisté.

Měsíc uplynul jako voda a hlavní tah na Příbor čeká už dopředu avizovaná druhá uzavírka. Přemostění nad ulicí Příborská už stojí, beton nad podpůrnou konstrukcí zatuhl a stavbaři se opět potřebují ve výstavbě obchvatu města zase posunout o kousek dál.

Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: "Plánovaná uzavírka Příborské ulice mezi 20. a 22. listopadem navazuje na podobné dopravní opatření, které proběhlo zhruba před měsícem. Od pátku do neděle tohoto týdne bude provedena demontáž bednění i podpěrné konstrukce mostu. Následně dojde k přesunu betonových svodidel a také bude upraveno provizorní dopravní značení. Nová podjezdová výška se zvýší o 70 centimetrů. Tedy ze 4 metrů 10 centimetrů na 4,80 m."

Kompletní uzavírka pro veškerou dopravu začne v pátek v 18 hodin a skončí v neděli ve 24 hodin.

Objízdné trasy, které stanovil Moravskoslezský kraj, budou stejné jako minulý měsíc. Byly rozděleny na tři úseky, podle směru, ze kterého budou vozidla přijíždět. Od Ostravy jednosměrně na ulici 17. listopadu a zpátky na Příborskou. Z Frýdlantu a od Těšína pak obousměrně po Beskydské, Pod Puklí, Palkovické a Kvapilově. Na provoz budou opět dohlížet policisté.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté budou na vyznačených stanovištích provádět zvýšený dohled na bezpečný a plynulý průjezd uvedených tras. Žádáme řidiče, aby respektovali pokyny policistů řídících provoz, také přechodnou úpravu provozu, dopravní značení a především dbali zvýšené opatrnosti a byli ohleduplní k ostatním účastníkům silničního provozu."

Před měsícem způsobila uzavírka poměrně velké dopravní komplikace, dá se proto očekávat, že podobná situace se může opakovat.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Sledoval jsem to, na Kvapilové ulici před odbočkou na Palkovickou se tvořily docela dlouhé kolony, samozřejmě lidé se snažili to objíždět různými způsoby a hlavně večer, ten pátek, to byla ta situace taková náročná, protože ti lidé se dostali do míst, kde obvykle nejezdili. Zrovna ten večer i pršelo, takže byla ta viditelnost taková horší, takže proto i na té Kvapilové ulici byly ty kolony poměrně dlouhé."

Řidiči by tak při průjezdu měli raději počítat s možným zpožděním a obecně zachovat klidnou hlavu a pevné nervy.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Doporučení je tady tomuto místu se vyhnout, i těm objízdným trasám se vyhnout a pokud možno vůbec tudy neprojíždět a pak už pokud tady musíte projíždět, tak se teda vybavte trpělivostí, protože dá se říct, že ta cesta průjezdná je, ale v určitých špičkách to bude velmi náročné."

Stavba obchvatu Frýdku-Místku dál probíhá podle plánu a bez komplikací. První etapa by měla být hotová na začátku roku 2022 a druhá pak o půl roku později.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

P E A F R Ý D L A N T N.O., s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Ing. Petr Chasák
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 Kč/hod.

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků