Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři a volejbalistky Frýdku-Místku pomohli sehnat dětem z dětského domova počítače

Házenkáři a volejbalistky z Frýdku-Místku pomohli dětem z dětského domova sehnat počítače pro distanční výuku. 15 počítačů pak jejich zástupci odvezli do domova v Čeladné. Kluby navíc mezi sebou spustily i finanční sbírku, kterou by dětem chtěly přispět na vánoční dárky.

Úplně nové počítačové sestavy pro děti z dětského domova v Čeladné dokázali v této nelehké době sehnat házenkáři SKP Frýdek-Místek. Svůj cíl pomoci probrali i s volejbalistkami, které neváhaly a rády se připojily.

Veronika Šnellyová, volejbalistka TJ Sokol Frýdek-Místek: "My jsme na to reagovali velmi kladně, my jsme byli rádi, že nás házená oslovila, abychom se na tom spolupodíleli a myslím si, že to je velmi dobrá věc, protože v dnešní době, která je, pomůže cokoliv a forma počítačů je jedna z těch teď nejdůležitějších v době Covidové, takže jsme moc rádi, že se na tom můžeme účastnit."
Tomáš Sklenák, házenkář SKP Frýdek-Místek: "Jsme určitě vůbec neváhali vybrat nějaké peníze na děti a myslím, že teďka tady v té těžké době sám vím, že vlastně moje děti taky se učí doma distanční výuku a myslím, že jim to strašně moc pomůže do budoucna a ať to překonají tu těžkou dobu no."

Vedoucí družstva házenkářů požádal o pomoc svého zaměstnavatele, který neváhal a během krátké chvíle počítače zajistil, společně pak nakoupili ještě příslušenství v podobě monitorů, klávesnic, myší a kamer.

Zdeněk Verlík, vedoucí družstva házenkářů SKP Frýdek-Místek: "Udělali jsme tady tuhle akci společně, s tím, že oni nám pomůžou počítačově, my vybereme nějaký finanční příspěvek a hlavně je tam ta myšlenka chtít pomoct. Pomoct vlastně dětem, které jsou samy, to bylo hlavně celé to motto toho rozhodnutí našeho a volejbalistek zvlášť jako s námi."
Tomáš Polach, jednatel sponzorské firmy: "Dovezli jsme dneska tady 15 kusů, něco jsme ještě nechali v Místku v Žirafě.

Dětský domov, který vybrali byl za tento dar nesmírně vděčný.

Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné: "Pro nás má velký význam, vzhledem k tomu, že máme tady 48 dětí z toho 20 středoškoláků a spoustu malých dětí na prvním a druhém stupni, tak tu PC techniku velmi potřebujeme. Je to pro nás náročné, jak výukově, tak materiálně a tohle to nám opravdu velmi, velmi pomůže."

Házenkáři společně s volejbalistkami ještě mezi sebou uspořádali finanční sbírku, ve které už je přes 12 tisíc korun. Celkový výtěžek by pak chtěli dětem darovat na vánoční dárky.
Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 778 Kč/měsíc

Detail

Borski - stavby, s.r.o., pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků