Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek hledá místo pro velké očkovací centrum, vzniknout by mohlo v hale Polárka

Frýdek-Místek hledá místo pro velké očkovací centrum. Jako jedna z variant se jeví možnost, že by mohlo vzniknout v hale Polárka. Má totiž ideální velikost a navíc spadá pod město. Magistrát bude během tohoto týdne procházet možnosti, definitivní slovo bude mít ale ve výběru krajská hygienická stanice.

Po očkování pracovníků ve zdravotnictví, ve školství i členů integrovaného záchranného systému, přicházejí na řadu klienti domovů pro seniory a nově už i senioři starší osmdesáti let. Postupně se tak vše připravuje na spuštění očkování i široké veřejnosti. Otázkou ale je, kde přesně se budou moci obyvatelé ve městě očkovat.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V současné době řešíme i vznik očkovacího centra ve Frýdku-Místku, které by mělo být funkční pro širokou veřejnost. Jakmile se dostaneme v rámci České republiky do fáze, že každý občan České republiky se bude moci v systému, který ÚZIS připravil, zaregistrovat na očkování, tak by mělo fungovat očkovací centrum na území města Frýdku-Místku."

I Moravskoslezský kraj plánuje využít možností minimálně devíti obcí s rozšířenou působností, kde by vznikla velká očkovací centra pro veřejnost.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V současné době to řešíme s ředitelem nemocnice ve Frýdku-Místku a docházíme k závěru, že asi nebude ideální, aby to očkovací centrum bylo přímo v areálu nemocnice, poněvadž se dá očekávat velký přísun občanů a hlavně je tam nedostatek parkovacích míst. Z toho důvodu jsme v minulých dnech vytipovávali různé lokality, kde by toto očkovací centrum mohlo být a jako číslo jedna se jeví hala Polárka. My v následujících dnech provedeme technický průzkum haly Polárka, zda vyhovuje, ať už zázemím, případně dalšími věcmi, které by tam měly být, poněvadž celý proces musí odsouhlasit krajská hygienická stanice."

Nemocnice ve Frýdku-Místku prozatím zřídila z pověření ministerstva zdravotnictví očkovací centrum pro registrované seniory nad 80 let, s jejich očkováním začala v pondělí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy