Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 18. 1. 2021

I když se situace kolem koronaviru v kraji pomalu uklidňuje, stále je počet nakažených vysoký. Očkování registrovaných seniorů postupně probíhá. V pondělí a ve středu se bude rozvážet další dávka vakcín. Využita musí být vždy do pěti dní od data doručení. Kraj připravuje také očkovací centrum v Ostravě na Černé louce, které by mělo za den naočkovat až 1800 lidí.

Zatím přišlo 8400 vakcín Moderna. Další 3400 vakcín se bude rozvážet zítra do sociálních zařízení v kraji.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "V brzké době se spustí vysokokapacitní očkovací centrum v Ostravě. Bude na Černé louce a provozovat ho bude Fakultní nemocnice Ostrava, zvládne naočkovat 1800 lidí za den."
Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Bude v pavilonu A městského výstaviště. Budeme tam mít šest vakcinačních míst, každé po třech stanovištích, to znamená 18 očkovacích stanovišť, která by měla bez problémů zvládnout za 12 hodin ve dvou směnách po stovce očkovaných."
Jiří Havrlant, ředitel FN Ostrava: "Budeme ve spolupráci s krajským úřadem zajišťovat zdravotníky. Jak z řad fakultní nemocnice, ale využijeme i pracovníky z jiných organizací. Přihlásili se nám Český červený kříž, pomůže nám krajská hygienická stanice, tak abychom měli dostatek zdravotníků."

Moravskoslezský kraj tak zaujme po Praze druhé místo v kapacitních možnostech na očkování.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy