Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA, Charita, ČČK a další organizace žádají Frýdek-Místek o dotace na podporu zdravotnických projektů

ADRA Frýdek-Místek i v letošním roce rozjíždí projekty, které pomáhají rodinám autistických dětí. Podobné projekty z oblasti zdravotnictví fungují i v dalších organizacích, jako je například Charita nebo Český červený kříž. Tradičně jako každý rok žádají tyto organizace město o důležitou finanční podporu.

Jednou z oblastí, které se ADRA Frýdek-Místek věnuje je podpora rodin dětí s poruchou autistického spektra. Do tohoto projektu se pustili před třemi lety a stále nabývá na síle.

Petr Adamus, zástupce vedoucího, DC ADRA Frýdek-Místek: "Musíme v tuto chvíli odříkat zájemce o tyto aktivity, protože nemáme na to kapacity v tuto chvíli. Ta podpora je pro nás důležitá, protože cílem toho programu je ulehčit těm rodinám dětí s autismem, tu tíživou situaci, kterou mnozí prožívají."

Proto už tradičně, podobně jako další organizace, požádala město finanční podporu, kterou už probrala rada a dále o ní budou rozhodovat zastupitelé.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rada města na své 70. schůzi doporučila schválit zastupitelstvu dotace z programu na Podporu projektů ve zdravotnictví, a to v celkové výši 500 tisíc korun. Nejvyšší částku ve výši 200 tisíc korun získá ADRA, a to na úhradu nákladů projektu informační a podpůrné centrum pro rodiny s dětmi s autismem."
Petr Adamus, zástupce vedoucího, DC ADRA Frýdek-Místek: "Rodiče mají možnost u nás v prostorech na Adře sdílet případně svoje tíživé situace, radit si vzájemně, a to je smyslem toho vzdělávání. Další z oblastí, kterou rozvíjíme, tak je taková informační podpora pro rodiny, kde je vlastně diagnostikován autismus u dětí čerstvě."

Kromě toho pořádá ADRA pro děti s autismem volnočasové aktivity, posílá dobrovolníky přímo do rodin, kteří tam pomáhají rodičům s péčí o děti.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Již v loňském roce jsme Adře stejnou částkou přispěli na program Podpora dětí s autismem a jejich rodin. Ve Frýdku-Místku žije přibližně 120 rodin s dětmi s poruchou autistického spektra, které jsou ve školním věku. Vím, že život pečujících rodin je výrazně omezen, a právě pro tyto rodiny je program určen."

Tento týden navíc ADRA otevírá další skupinku volnočasových aktivit pro předškolní děti s autismem.

Petr Adamus, zástupce vedoucího, ADRA Frýdek-Místek: "Bude to skupina šesti malých dětí, tedy s výrazným nízkofunkčním autismem, takže velmi náročná skupina. Takže z toho máme velkou radost, takže tam budeme vděčni, když město nám bude stále nakloněno."

Kromě ADRY žádaly o dotace také další organizace ve městě.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rovněž jsme z tohoto programu podpořili i mobilní hospicovou péči, a to Charitu Frýdek-Místek, částkou 100 tisíc korun, 40 tisíc korun získá spolek Andělé stromu života a 20 tisíc korun mobilní Hospic Ondrášek. Podpoříme i dva projekty Českého Červeného kříže, a to Oceňování, evidence a propagace bezpříspěvkového dárcovství krve a také projekt Humanitární jednotka."

Konečné slovo ve schvalování financí na všechny projekty bude mít ale až březnové zastupitelstvo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

LM stavby Sochorek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail