Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov pro seniory Frýdek-Místek instaluje nový komunikační systém Sestra-Pacient

Sestra–Pacient. To je nové komunikační zařízení, které se v těchto dnech instaluje v domově pro seniory na ulici 28. října. Klientům zajistí rychlejší a pohodlnější spojení s pečovatelkami. Snadno si tak v případě nouze zavolají pomoc nebo třeba dají vědět, že jen něco potřebují.

Domov pro seniory Frýdek-Místek postupně prochází drobnými rekonstrukcemi, které mají za cíl zvýšit bezpečnost klientů i pečovatelek. Už v roce 2019 se začalo s instalací elektronického protipožárního systému.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Ten systém se nainstaloval zatím ve čtvrtém nadzemním patře. Vlastně v roce dvacet jsme dokončili instalaci na třetím i druhém podlaží. To znamená kompletně domov, objekt 28. října, ve kterém teď jsme je kompletně vlastně zajištěn. To znamená, už se nemůže stát, že by například z vánoční svíčky se rozšířil požár nebo něco takového, naštěstí se to tady ani nestalo, takže budeme doufat, že nás to plně ochrání."

Ohlašovna požáru je svedena na recepci, kde je nepřetržitá služba. Kdyby se tak cokoliv stalo, recepční okamžitě přivolá hasiče a systém jí také přesně ukáže, který hlásič spustil poplach. Dalším z projektů, který přišel na řadu v posledních měsících je nový komunikační systém nazvaný Sestra–Pacient.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Je to vlastně tísňový systém chcete-li, který používá uživatel v pokoji. Má vlastně tlačítko neustále u postele a může si zavolat personál."

Instalace tohoto systému probíhá postupně do všech pokojů. Nové zařízení umožňuje mnohem více možností než původní systém, který v domově používali.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Novinkou si myslím, že je velmi zásadní to, že prostě nejen to, že sestra prostě přijde, ale dokáže si zavolat třeba pomoc na sesternu, ten systém umí oboustrannou komunikaci, takže to znamená je velmi citlivý, nemusí mít sluchátko nikdo u telefonu, takže to pobírá všechno z takového modulu na stěně. Ten systém dále umí i reportovat počet volání, to znamená, my dokážeme třeba i rodinám ukázat, jak často jsme jako zavolali, kdy jsme tam jako doběhli."

Město Frýdek-Místek investuje každoročně do všech svých pobytových sociálních zařízení.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V Hospici se v loňském roce realizovala klimatizace. V zařízení Jeslí se dokončil celý nový pavilon, kde se realizovala elektroinstalace. V Penzionu pro seniory na ulici Lískovecké, tam pokračuje další etapa rekonstrukce bytových jader, tedy v současnosti se dělá třetí etapa a v příštím roce se bude pokračovat ve čtvrté etapě."

Kromě těchto projektů se připravuje také další velká modernizace Domova pro seniory, který získá nové společenské prostory na každém patře. Projekt by se měl realizovat také během letošního roku a vyjde na zhruba 6,5 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy