Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavirus omezil provoz magistrátu ve Frýdku-Místku, na úřad se raději objednejte dopředu

Koronavirus mezi zaměstnanci výrazně komplikuje provoz magistrátu ve Frýdku-Místku. Minulý týden byl uzavřen odbor obecního majetku a nyní se omezil chod dopravně správních agend i evidence obyvatel. Lidem se doporučuje, aby se na potřebnou návštěvu dopředu objednali.

Minulý týden začal magistrát ve Frýdku-Místku s pravidelným testováním svých zaměstnanců. Netrvalo dlouho a nákaza se začala objevovat u prvních úředníků. V návaznosti na to bylo zpočátku rozhodnuto o okamžitém uzavření celého odboru obecního majetku.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době je z 29 úředníků správy obecního majetku bylo pozitivně testováno 9, ale jsou tam ještě další, kteří jsou v karanténě, případně tam může hrát roli i nějaká nemocenská, ošetřování člena rodiny a podobné záležitosti."

Koronavirus později zasáhl i do fungování oddělení dopravně správních agend.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zatím na odboru dopravy to jsou spíš jednotky nemocných nebo ve stavu nemocných nebo v karanténě. Takže ať už na řidičských průkazech nebo na evidenci vozidel je to vždycky potom problém, s tím, že tady spadá pod nás docela velká spádová oblast a tím, jak dneska přes okresy se nemůže přejíždět, tak to přece jenom zasahuje do těch našich agend."

Podobná situace nastala i na oddělení evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů. V případě, že budete potřebovat jít na úřad něco vyřídit, bylo by dobré se dopředu objednat.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Všem, kteří potřebují cokoliv vyřešit na magistrátu, případně jakémkoliv úřadu doporučuji nejprve se podívat na internetové stránky, najít tam kontaktní osobu, se kterou se to dá řešit a zavolat jí. Je totiž lepší se domluvit předem, protože se může stát, že stejná situace, která nastává i v jiných městech napříč Českou republikou, že určitá oddělení například se zavírají, protože ti zaměstnanci sami jsou nemocní, tak aby se nestalo, že přijde nějaký občan na magistrát a zjistí, že ho tam nikdo neobslouží, protože je zrovna třeba zavřeno, a to z toho důvodu, že máme nemocné zaměstnance."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Největší problém vůbec tady této nemoci je, že vy počítáte, že zítra otevřete přepážky, ale v momentě, kdy vám přijdou čtyři, pět lidí nakažených nebo se s někým potkají a jdou do karantény, tak v podstatě nemáte je kým nahradit a dochází k okamžitému uzavření a ten řidič, který se na to spoléhal, tak je potom nahraný."

Bez objednání přijme magistrát pouze občany, kteří přijdou řešit ztrátu nebo odcizení dokladů, což je většinou akutní záležitost. Město zároveň doufá, že právě testování úředníků pomůže udržet úřad v bezproblémovém chodu.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Musím říct, že z prvních výsledků víme, že například tento týden, kdy už opakujeme každý týden to testování, tak ze 140 testovaných v úterý byl pouze jeden jediný záchyt, takže je patrné, že to antigenní testování funguje a přináší to své výsledky."

Testování provádí úřad vždy v úterý na budově ve Frýdku a ve čtvrtek v Místku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy