Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové vedení Frýdku-Místku chce ztransparentnit chod úřadu, lidé se nemusejí bát razantních změn

Důkladná inventura a transparentnost úřadu. To jsou představy o prvních krocích nového vedení Frýdku-Místku. Lidé se podle nového primátora Petra Korče rozhodně nemusejí bát razantních změn. Plán je navázat na to, co funguje správně a dál město ještě více rozvíjet.

S vysokými funkcemi přichází také velká zodpovědnost. Nová trojkoalice hnutí Naše město, Pirátů a hnutí ANO sestavila přesně většinu 22 zastupitelů. Jaké budou tedy jejich další plány?

Petr Korč, nový primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek má nemálo bolestí, ale myslím si, že tím hlavním bodem bude nějakým způsobem konsolidovat hospodaření a majetek města, protože město vlastní obrovské množství majetku, který vyžaduje velké investice a my budeme muset provést nějakou inventuru a určitě se budeme snažit i nějakým způsobem více ztransparentnit fungování toho úřadu."

Primátor, noví náměstci i radní si mezi sebou v některých případech velmi výrazně přeskládali kompetence.

Petr Korč, nový primátor Frýdku-Místku: "Opravdu jsme zvažovali, kdo je na co vhodný, i když samozřejmě primátorem se nikdo nerodí anebo náměstkem se nikdo nerodí, takže pro každého z nás to bude velká životní výzva, ale já si myslím, že ta kombinace toho, že v radě zůstávají členové, kteří mají zkušenost nebo naopak se tam vrací někteří náměstci, kteří mají velkou zkušenost z řízení úřadů nebo magistrátu, tak ta kombinace by mohla přinést zajímavou změnu."
Jakub Tichý, nový neuvolněný radní: "Máme dva náměstky, kdy spadá pod nás doprava, životní prostředí a taky digitalizace, což je naše velké téma. Stejně jako kultura a památková péče. Takže když to mám shrnout, tak věřím, že se hodně budeme věnovat veřejnému prostoru, budeme se věnovat dopravní situaci, budeme se věnovat digitalizaci a komunikaci, jednak uvnitř města i jednak směrem ven."
Petr Korč, nový primátor Frýdku-Místku: "Občané se nemusejí bát, že by přišla nějaká razantní změna. Je spousty věcí, které jsou nastavené správně a my nebudeme takzvaně bourat mosty, ale chceme navázat, pokračovat a rozvíjet to město dál. Pokud nám budou přát i voliči a občané města, tak bychom v té práci pokračovali i přes hranici toho volebního období, protože jsme si ověřili, že je možné spolupracovat lidsky napříč politickým spektrem."

Nová koalice věří, že jim spolupráce bude fungovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySTEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail