Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové vedení Frýdku-Místku chce ztransparentnit chod úřadu, lidé se nemusejí bát razantních změn

Důkladná inventura a transparentnost úřadu. To jsou představy o prvních krocích nového vedení Frýdku-Místku. Lidé se podle nového primátora Petra Korče rozhodně nemusejí bát razantních změn. Plán je navázat na to, co funguje správně a dál město ještě více rozvíjet.

S vysokými funkcemi přichází také velká zodpovědnost. Nová trojkoalice hnutí Naše město, Pirátů a hnutí ANO sestavila přesně většinu 22 zastupitelů. Jaké budou tedy jejich další plány?

Petr Korč, nový primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek má nemálo bolestí, ale myslím si, že tím hlavním bodem bude nějakým způsobem konsolidovat hospodaření a majetek města, protože město vlastní obrovské množství majetku, který vyžaduje velké investice a my budeme muset provést nějakou inventuru a určitě se budeme snažit i nějakým způsobem více ztransparentnit fungování toho úřadu."

Primátor, noví náměstci i radní si mezi sebou v některých případech velmi výrazně přeskládali kompetence.

Petr Korč, nový primátor Frýdku-Místku: "Opravdu jsme zvažovali, kdo je na co vhodný, i když samozřejmě primátorem se nikdo nerodí anebo náměstkem se nikdo nerodí, takže pro každého z nás to bude velká životní výzva, ale já si myslím, že ta kombinace toho, že v radě zůstávají členové, kteří mají zkušenost nebo naopak se tam vrací někteří náměstci, kteří mají velkou zkušenost z řízení úřadů nebo magistrátu, tak ta kombinace by mohla přinést zajímavou změnu."
Jakub Tichý, nový neuvolněný radní: "Máme dva náměstky, kdy spadá pod nás doprava, životní prostředí a taky digitalizace, což je naše velké téma. Stejně jako kultura a památková péče. Takže když to mám shrnout, tak věřím, že se hodně budeme věnovat veřejnému prostoru, budeme se věnovat dopravní situaci, budeme se věnovat digitalizaci a komunikaci, jednak uvnitř města i jednak směrem ven."
Petr Korč, nový primátor Frýdku-Místku: "Občané se nemusejí bát, že by přišla nějaká razantní změna. Je spousty věcí, které jsou nastavené správně a my nebudeme takzvaně bourat mosty, ale chceme navázat, pokračovat a rozvíjet to město dál. Pokud nám budou přát i voliči a občané města, tak bychom v té práci pokračovali i přes hranici toho volebního období, protože jsme si ověřili, že je možné spolupracovat lidsky napříč politickým spektrem."

Nová koalice věří, že jim spolupráce bude fungovat.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků