Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osvobození uctili ve Frýdku-Místku v komorním duchu

Letos uplynulo už 76 let od osvobození Československa. Jednotlivá města byla osvobozována postupně a všude si tak připomínají jiná významná data, kdy celostátním vyvrcholením je 8. květen. Čest památce vojákům, kteří položili život za svobodu, vzdali letos ve velmi komorní formě i ve Frýdku-Místku.

Zástupci vedení Frýdku-Místku se sešli v úterý 4. května na městském hřbitově, aby uctili památku padlých při osvobození města. Nejprve položili k pomníkům karafiáty, které podle symboliky značí prolitou krev padlých a zároveň vyjadřují úctu k zesnulým. Poté položili k památníku věnec a postupně se poklonili padlým hrdinům.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "V historii lidstva jsou vždycky velké okamžiky, které bychom neměli opomíjet. Neměli bychom na ně zapomínat a je na místě, abychom nezapomínali na hrdiny, kteří osvobodili město a za naši svobodu položili cenu nejvyšší, a to je život."

Vzpomínkový akt bývá ve městě pravidelně doprovázen drobným programem v podobě projevů zástupců města, Československé obce legionářské a dalších významných hostů. Letošní pietní akce se ale nesla v opravdu velmi komorním duchu.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Dnešní situace neumožňovala nějaký větší pietní akt, proto jsme se rozhodli jako vedení města, takto komorně uctít památku, protože dnešní den je významným dnem v historii města i v rámci celých dějin evropského kontinentu."

Pod památníkem jsou ostatky 966 vojínů a 77 důstojníků Rudé armády padlých při květnových bojích v prostoru Českého Těšína, Fryštátu, Frýdku-Místku a Nového Jičína. Naproti památníku jsou také čestné hroby padesáti místních občanů, kteří se stali oběťmi bojů o Frýdek-Místek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyVKUS-BUSTAN s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 800 do 16 200 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail