Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zrekonstruuje zbrojnici dobrovolných hasičů na Střelniční

Sbor dobrovolných hasičů Frýdek-Místek se konečně dočká vytoužené rekonstrukce hasičské zbrojnice. Ta by měla začít v červnu a město vyjde na zhruba 61 milionů korun.

Zbrojnice dobrovolných hasičů v ulici Střelniční čeká téměř kompletní rekonstrukce. Postavena byla na konci osmdesátých let v akci Z, prakticky svépomocí tehdejšími hasiči a za celou dobu své existence se dočkala maximálně instalace plastových oken.

Radim Lojkásek, velitel SDH Frýdek-Místek: "V nynější době stanice nesplňuje už standardy, které jsou nově nastaveny. Samozřejmě zvětšuje se i technika, kterou hasiči používají, proto nová technika už se do této stanice nevleze."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Konkrétně se jedná o rozsáhlou a velkou rekonstrukci hasičské zbrojnice na ulici Střelniční. Náklady si vyžádá okolo 61 milionů korun. Již máme vybraného zhotovitele a konkrétní práce by měly začít v měsíci červnu."
Radim Lojkásek, velitel SDH Frýdek-Místek: "Rádi jsme, jelikož jak vidíte přístavek, tak ten už se sám trhá, ten jde dál dolů z kopce. Jinak prakticky v té hasičárně už odchází pomalu všechno, od vody po odpady a další."

Současné přístavby budou zdemolovány a postaveny nové dvoupodlažní. Udělají se nové odpady, zateplení, elektřina a zbrojnice se také zvětší a mírně rozšíří.

Radim Lojkásek, velitel SDH Frýdek-Místek: "Rekonstrukce se převážně týče garážových stání, kdy dojde k prodloužení o dva metry, aby se nynější technika do této zbrojnice vlezla. Další věc je, že potřebujeme nové zázemí pro jednotku, která je v současné době situovaná v garážích, kdy při nastartování vozidel výfukové zplodiny prakticky ničí dané obleky zásahové. Proto je v rekonstrukci plánovaná šatna zásahové jednotky mimo garáž, samozřejmě se vstupem přímo do garáže."

Hasičská zbrojnice je zařazena do kategorie jednotek požární ochrany II a k dispozici pro zásah je téměř nepřetržitě s výjezdem do pěti minut.

Radim Lojkásek, velitel SDH Frýdek-Místek: "Hasičů v současné době je v jednotce 23. Sloužíme prakticky 24 hodin denně, vyjíždíme k různým událostem typu požáry, technické pomoci, čerpání vody, likvidace obtížného hmyzu, která zanedlouho opět propukne."

Jednotka je jako jediná v okrese předurčena speciálně na záchranu na vodě a u chemických havárií, proto potřebuje kvalitní zázemí a techniku.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsou požadavky na další obnovu techniky a ty jsou velmi důležité pro naši spolupráci s profesionálními a dobrovolnými hasiči, protože směřují k celkovému zvýšení požární ochrany obyvatel, což je pro nás maximální priorita."

Podle návrhu smlouvy o dílo by měla být rekonstrukce hasičské zbrojnice hotová do patnácti měsíců. Dá se ale předpokládat, že to bude mnohem dřív.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy